انتخابات در ايران نمونه اي واقعي از مردم سالاري ديني است

سنندج - ايرنا- فرماندار ويژه و رئيس هيات اجرايي انتخابات شهرستان سقز با بيان اينكه، مردم، حافظ، ناظر و مجري انتخابات هستند گفت: انتخابات در ايران اسلامي، نمونه اي واقعي از مردم سالاري ديني است.

به گزارش ايرنا، علي اكبر ورمقاني روز چهارشنبه در همايش ناظران امين سقز در سالن آموزشكده فني و مهندسي اين شهر كه با هدف چگونگي نظارت بر فرايند انتخابات برگزار شد، افزود: انتخابات در ايران اسلامي با تمام دنيا فرق دارد و در كشور ما، خود مردم مسئول برگزاري انتخابات هستند تا جايي كه بيش از 90 درصد از عوامل اجرايي انتخابات خود مردم هستند.
وي با عنوان اينكه، ايران كشوري توانمند، مقتدر و مستقل است اضافه كرد: بخشي از اقتدار نظام ايران اسلامي به واسطه حضور مردم است كه به صراحت مي توان گفت: ناظران و برگزار كنندگان انتخابات به عنوان امين مردم محسوب مي شوند كه بايد با بي طرفي و طبق قانون عمل كنند.
رئيس حوزه انتخابيه سقز و بانه با عنوان اينكه، براي برگزاري انتخابات در هفتم اسفندماه در شهرستان هاي سقز و بانه آمادگي لازم وجود دارد بيان كرد: راي مردم بنا به فرمايش مقام معظم رهبري (مدظله العالي) حق الناس است و احدي حق ندارد به اين حق الناس خيانت كند و برگزار كنندگان سلامت انتخابات را تضمين مي كنند.
ورمقاني با عنوان اينكه، هيات هاي اجرايي، بازرسي و نظارت مسئوليت سنگيني برعهده دارند اظهار كرد: ما در برابر پيشگاه خداوند و مردم مسئول هستيم و اعتمادي كه به ما ايجاد شده نبايد از بين برود.
وي قانون را ملاك برگزاري انتخابات دانست و گفت: در هفتم اسفند امسال بار ديگر شاهد برگزاري انتخاباتي پرشور خواهيم بود و مردم اين شهرستان بار ديگر حضوري جدي و حماسي در انتخابات خواهند داشت.
ماموستا سيد حسين حسيني امام جمعه موقت سقز هم در سخناني بر اهميت برگزاري انتخابات و بحث امانت داري در راي مردم و راي انتخاب شوندگان مطالبي ايراد كرد.
رئيس دفتر شوراي نگهبان شهرستان سقز هم با عنوان اينكه، در بحث بررسي صلاحيت كانديداهاي انتخابات، شرع و قانون ملاك اصلي شوراي نگهبان بوده است بيان كرد: نظارت بر انتخابات فقط با معيار قانون خواهد بود و تمام تلاش ناظران، برگزاري يك انتخابات صحيح و سالم است.
فريدون رزمگاه با بيان اينكه در هر شعبه اخذ راي 30 نفر حضور دارد،افزود: امكان تقلب به هيچ عنوان وجود ندارد و برگزار كنندگان اجازه نمي دهند شائبه اي در راستاي برگزاري انتخابات به وجود آيد.
او با عنوان اينكه نظارت، جزو وظايف ذاتي شوراي نگهبان است تاكيد كرد: تمام فعاليت نامزدهاي انتخاباتي و تحركات هواداران توسط هايت نظارت بر انتخابات رصد خواهد شد.
وي برگزاري انتخابات سالم را از دغدغه هاي اصلي مسوولان كشور برشمرد و اضافه كرد: شوراي نگهبان از نهادهاي نظارتي در جمهوري اسلامي ايران است كه بر حسن اجراي 36 دوره انتخابات، نظارت جدي داشته است.
دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري هفتم اسفندماه در سراسر ايران اسلامي برگزار مي شود.
استان كردستان دو كرسي در مجلس خبرگان رهبري و شش كرسي در مجلس شوراي اسلامي دارد و شهرستان هاي سقز وبانه يك نماينده در مجلس خواهند داشت.
سقز در 190 كيلومتري شمال غربي سنندج واقع شده است.
7249/6108