۴ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۱۲
کد خبر: 81975729
۰ نفر
مجموعه سعدآباد خانه تكانی می شود

تهران - ایرنا - خانه طبیعت گردی ایران با همراهی كمپین «قلب من برای میراث مان می تپد» فضای سبز مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد، خانه تكانی می كند.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، خانه طبیعت گردی ایران با هدف تجلی مشاركت سرزمینی و اجتماعی اعضای كمپین « قلب من برای میراث مان می تپد» در آستانه هفته درختكاری اقدام به پاك سازی فضای سبز و زدودن زباله های رودخانه دربند در مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد كرده است تا در پی این اقدام علاوه بر انجام مسئولیت سرزمینی فعالین این حوزه، مسئولیت اجتماعی آنان نیز همزمان با روز رای گیری جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان از طریق استقرار صندوق رای در این محل محقق می شود.
این برنامه در پی اقدام ناآگاه شهروندان مبنی بر رها كردن زباله ها در مسیر رودخانه دربند انجام گرفته است كه همراه با جریان آب به محوطه مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد رسیده و سبب تهدید فضای سبز این مجموعه و حیات درختان كهنسال و نایاب آن شده است؛ به طوری كه یكی از مقاصد گردشگری و بخشی از تاریخ معاصر كشور را دچار خدشه و زخمی ناخوشایند كرده است.
شركت در این برنامه در روز جمعه 7 اسفندماه از ساعت 8 صبح الی 17 در محل مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد رایگان است. نهار و پذیرایی بخشی از این برنامه خواهد بود و بلیت بازدید از موزه های مجموعه به عنوان قدردانی به شركت كنندگان هدیه خواهد شد.
خانه طبیعت گردی ایران به عنوان واحد زیر مجموعه كمیته ملی طبیعت گردی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی جهت هماهنگی های لازم میان بخش خصوصی و دولتی در محل مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد دایر است و همكاری با كمپین «قلب من برای میراث مان می تپد» نمونه ای از برنامه های مشاركتی این بخش به شمار می آید.
در برگزاری خانه تكانی مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد بخش هایی از جمله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، كمیته ملی طبیعت گردی، خانه طبیعت گردی ایران، سازمان حفاظت محیط زیست، دفتر محیط زیست و توسعه پایدار وزارت ورزش و جوانان و شركت آموزشی و گردشگری ارسباران همكاری خواهند داشت.
فراهنگ**3079**1569