سوریه خواستار محكوم كردن حمله های تروریستی در این كشور از سوی شورای امنیت شد

تهران – ایرنا – وزارت امور خارجه سوریه روز دوشنبه از شورای امنیت و دبیركل سازمان ملل متحد خواست كه حمله های تروریستی منطقه زینبیه دمشق و الزهرا حمص را محكوم كنند.

به گزارش خبرگزاری سانا، وزارت خارجه سوریه همچنین خواستار اقدام های بازدارنده، فوری و تنبیهی علیه كشورهای حامی تروریسم شد.
روز گذشته در انفجارهای منطقه زینبیه دمشق و منطقه الزهرا حمص 184 نفر كشته شدند.
دیده بان حقوق بشر سوریه گزارش داد: شمار كشته ها در انفجارهای منطقه زینبیه دمشق به 120 نفر رسیده است.
بر اساس اعلام دیده بان حقوق بشر: شمار كشته های حی الزهرا در حمص نیز به 64 نفر رسید كه درمیان آنها 59 غیرنظامی از جمله 11 زن و 10 نظامی ارتش سوریه حضور دارند و 11نفر دیگر آنها هنوز هویتشان تشخیص داده نشده است.
روز یكشنبه 2 انفجار تروریستی در محله «الزهرا» به وقوع پیوست.
براساس اعلام منابع سوری ابتدا یك دستگاه جرثقیل وارد محله الزهرا شهر حمص شد و تروریست ها این جرثقیل را منفجر كردند و پس از آن یك خودروی بمب گذاری شده دیگر در این محل منفجر شد.
این دومین انفجار خونین در محله الزهرا شهر حمص طی یك ماه اخیر است كه تروریست ها غیر نظامیان و زنان و كودكان را در محله های مسكونی هدف قرار می دهند.
ششم بهمن گذشته نیز 2 انفجار شدید در همین خیابان و در منطقه مسكونی حی الزهرا روی داد كه بر اثر آن دست كم 22 نفر كشته و بیش از 100تن دیگر زخمی شدند.
همچنین بعداز ظهر روزیكشنبه 4 انفجار تروریستی در منطقه زینبیه دمشق رخ داد كه این این انفجارها توسط چهار شخص انتحاری صورت گرفت كه بیمارستان الصدر در خیایان «التین» در منطقه زینبیه را هدف قرار دادند.
در 31 ژانویه (11 بهمن) نیز 3 انفجار انتحاری به صورت همزمان این منطقه را هدف قرار داد كه بر اثر آن 70 نفر كشته شدند.
گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجارها را بر عهده گرفت.
خاورم**9364**1010

سرخط اخبار جهان