فرماندار خود خوانده طالبان در استان كاپیسای افغانستان بازداشت شد

كابل - ایرنا - وزارت كشور افغانستان روز یكشنبه اعلام كرد كه «سیدمحمدرضا» فرماندار خود خوانده گروه طالبان برای شهرستان «چهاردره» استان قندوز در استان كاپیسا بازداشت شد.

به گزارش ایرنا، وزارت كشور افغانستان روز یكشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام كرد كه وی در عملیات ویژه نیروهای پلیس از منطقه «نوآباد» مركز استان كاپیسا بازداشت شد.
بیانیه افزوده است كه این فرماندار خود خوانده طالبان در ناامنی ها و اغلب حملات تروریستی شهرستان چهاردره استان قندوز دست داشته است.
همچنین اداره امنیت ملی افغانستان با انتشار بیانیه جداگانه ای از كشف و ضبط دو كامیون بمب گذاری شده در استان جنوبی پكتیكا این كشور خبر داد.
در بیانیه اداره امنیت ملی افغانستان اضافه شده است كه در این كامیون ها یك هزارو 250 كیلو مواد منفجره جاسازی شده بود كه توسط نیروهای امنیتی شناسایی شد.
در این بیانیه گفته شده است كه این كامیون مربوط به گروه تروریستی شبكه حقانی بود و قصد داشت كامیون بمب گذاری شده در میان مردم استان پكتیكا منفجر كند كه پیش از رسید به هدف شناسایی و دستگیر شد.
بر اساس این بیانیه، یك نفر در ارتباط با انتقال این كامیون ها دستگیر شده و تحت بازجویی نیروهای امنیتی قرار دارد.
اداره امنیت ملی افغانستان روز گذشته نیز از بازداشت 6 تروریست در جنوب این كشور خبر داد كه آن افراد هم از افراد وابسته به شبكه حقانی بودند.
همچین دیروز (شنبه) یك تبعه پاكستانی نیز در كابل، پایتخت افغانستان كه یك قبضه هفت تیر با خود داشت، شناسایی و بازداشت شد.
آساق*291*1610**1010

سرخط اخبار جهان