رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری:كمیته استعدادیابی فوتبال باید در روستاها فعال شود

تهران-ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری با بیان اینكه نبود مركز استعدادیابی فوتبال سبب از بین رفتن این ظرفیت بزرگ در مناطق روستایی و عشایری می شود، گفت: كمیته استعدادیابی فوتبال باید هر چه زودتر در روستاها و مناطق محروم كشور شكل بگیرد.

غلامرضا جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گسترش ورزش فوتبال باید با مساعدت و عزم جدی فدراسیون متولی خود محقق شود چرا كه استعداد های زیادی به علت بی توجهی مسئولان از بین می روند.
وی با بیان اینكه با اتحاد، همدلی و حمایت از ورزشكاران می توان شرایط را به گونه ای رغم زد تا ورزش فوتبال در روستاها و مناطق محروم پررنگ تر شود گفت: برگزاری كلاس های آموزشی و توجه به سطح دانش مربیان در مناطق روستایی، بسیاری از جوانان را ساماندهی می كند.
رئیس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری وجود كمیته ها و مركز استعدادیابی را در سطح كشور ضروری برشمرد و اظهار كرد: بسیاری جوانان مخاطبان فوتبال روستا و عشایری كشور ضمن آموزش های لازم در این مراكز، جذب تیم های مطرح لیگ برتری فوتبال كشور خواهند شد.
عضو مجمع فدراسیون فوتبال با اشاره به اینكه چالش های مدیریتی و كم توجهی هایی در مناطق روستایی مشاهده می شود تصریح كرد: بارها در مجمع فدراسیون فوتبال از این كم توجهی ها به قشر روستایی انتقاد كرده ام، چرا كه توجه به استعداد ها جزئی از خواسته های مهم قشر جوان در مناطق محروم است.
جعفری حلقه مفقود شده در روستاها را نبود كمیته فوتبال دانست و گفت: با رفاقت و بصیرت می توان درد این قشر ورزشی را مداوا كرد و كمیته فوتبال روستایی فدراسیون فوتبال باید هر چه زود تر در سطح كشور فعال شود.
تهرانم/7247/ 1701