تكنوازی اردوان كامكار تا اجرای گروه چارتار در روز پایانی جشنواره موسیقی فجر

تهران- ایرنا- تكنوازی اردوان كامكار، كنسرت ایرج رحمان پور و گروه «راهو»؛ كنسرت گروه های «چارتار» و «هفت»؛ و اجرای بابك جهانبخش، از جمله اجراهای آخرین روز جشنوارهٔ سی و یكم موسیقی فجر است.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، در آخرین روز از اجراهای سی و یكمین جشنوارهٔ موسیقی فجر، امشب اردوان كامكار در تالار وحدت تكنوازی می كند؛ گروه «چارتار» در برج میلاد كنسرت می دهد؛ گروه «راهو» از لرستان در فرهنگسرای نیاوران موسیقی لری اجرا می كند و گروه «هفت» و بابك جهانبهش هم در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی كنسرتشان را برگزار می كنند.

** تكنوازی سنتور اردوان كامكار
یكی از اجراهای كنجكاوی برانگیز روز پایانی جشنواره، تكنوازی سنتور ارودان كامكار است. اردوان، كه كوچك ترین عضو در میان خواهر و برادران كامكار است، شیوهٔ نوینی در سنتورنوازی معاصر ابداع كرده است.
وی در جوانی با خلاقیتی كم نظیر در آهنگسازی و تسلط و پختگی چشمگیر در نوازندگی، قطعه «دریا» را اجرا كرد و همچنین غیر از اثرهایی كه برای تكنوازی سنتور ساخت، قطعه های دیگری هم برای گروه نوازی سازهای ایرانی نوشت.
از آخرین اثرهای اردوان كامكار، «ریزدانه های الماس» را می توان نام برد كه در بازار موسیقی موجود است.
تكنوازی سنتور اردوان كامكار، امشب ساعت 18:15 در تالار وحدت اجرا می شود.

** ایرج رحمان پور و نوای موسیقی لری
استاد ایرج رحمان پور، خواننده سرشناس قوم لر، امشب با همراهی گروه «راهو» در فرهنگسرای نیاوران موسیقی لری را برای علاقه مندان اجرا خواهد كرد.
كنسرت گروه «راهو» به سرپرستی احسان عبدی پور برگزار می شود و قرار است این اجرا به زنده یاد شاه حیدر، از پیشكسوتان سرنانوازی لرستان، تقدیم شود.
كنسرت گروه «راهو» ساعت 19 امشب در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

** چارتار، هفت و بابك جهانبخش
در دیگر اجراهای امشب، گروه های «چارتار» و «هفت» به روی صحنه می روند و بابك جهانبخش نیز خواهد خواند.
كنسرت گروه «چارتار» امشب در دو سانس 18:15 و 21 در برج میلاد برگزار می شود. كنسرت بابك جهانبخش نیز ساعت 18:15 در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی به روی صحنه می رود.
گروه «هفت» هم ساعت 21 در همان سالن میلاد نمایشگاه بین المللی كنسرت خود را برگزار می كنند.
آیین اختتامیهٔ سی و یكمین جشنوارهٔ موسیقی فجر، فردا (یكم اسفند ماه) از ساعت 19 در تالار وحدت برگزار می شود.
فراهنگ**3067**1584