معاون وزیر صنعت:بانك ها حق تصاحب شركتهای صنعتی بدهكار را ندارند

آبادان - ایرنا - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تملك بنگاه های اقتصادی از سوی بانك ها به دلیل بدهی متوقف شده و بانك ها حق تصاحب شركت های صنعتی بدهكار را ندارند.

به گزارش ایرنا علی یزدانی عصر پنجشنبه در بازدید از شهرك های صنعتی آبادان و خرمشهر افزود:بنگاه های صنعتی غیر فعال كه به دلیل بدهی به تملك بانك درآمده اند طی تمهیداتی از تملك بانك خارج شده و دوباره به چرخه تولید بازگردانده می شوند.
وی در خصوص كارگاه های صنعتی غیر فعال در شهرك های صنعتی نیزگفت:كارگاه ها و شركت هایی كه در غیر فعال و متروكه مانده اند در صورت تمایل به فعالیت از حمایت های همه جانبه دولت بهره مند می شوند در غیر این صورت چنانچه تمایلی به ادامه فعالیت نداشته باشند، تعطیل می شوند.
وی تصریح كرد : واحدهای صنعتی غیر فعال و متروكه به درخواست كنندگان كارگاه های صنعتی واگذار می شوند.
یزدانی با بیان ظرفیت ویژه شهرك صنعتی آبادان گفت:شهرك صنعتی آبادان ظرفیت بالقوه ای دارد و محل امن سرمایه گذاری است لذا انتظار می رود با پیگیری انجام شده سرمایه گذاران خارجی و نیز ایرانی در سایت صنعتی آبادان حضور یافته و سرمایه گذاری نمایند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دربازدید میدانی از شركت پترو آذر كاسپین با توجه به مشكلات بیان شده توسط مدیر عامل این شركت در خصوص قیمت تمام شده مواد اولیه و خوراك این شركت گفت:در راستای حمایت دولت از صنعت گران، قیمت تمام شده خوراك شركت پترو آذر كاسپین بررسی و بر اساس قیمت متعارف و مصوب در اختیار این شركت قرار می گیرد.
وی افزود: در پی گزارش اعلام شده از سوی مدیران این شركت مبنی بر تهیه خوراك با قیمت 20 درصد بالاتر از قیمت مصوب كه باعث كاهش و گاه توقف خط تولید شده است، بررسی لازم در این خصوص صورت گرفته و سپس تحت حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت كشور خوراك این شركت با نرخ متعارف 5 درصد تامین می شود.
یزدانی با بیان اهمیت بالای قیمت مواد اولیه در تامین سود تضمین شده و پایداری شركت های تولیدی ادامه داد : اقتصاد كشور با چرخه های صنعت می چرخد و آینده درخشانی در این شهرك های صنعتی به ویژه در مناطق آزاد وجود دارد.
آبادان با داشتن 4 شهرك صنعتی و 105 واحد صنعتی دارای مجوز در این شهرك ها دارای یكی از بزرگترین شهرك های صنعتی كشور است كه در 532 هكتار زمین دایر شده است و اشتغال این شهرك ها دو هزار و 200 نفر است.
شبك **6010/6068 **1917