۲۷ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۵۵
کد خبر: 81966611
۰ نفر
ورزشي گمنام در ايران گوي سبقت را از مدعيان آسيايي ربود

تهران - ايرنا - تيم ملي «چين لون» ايران به فينال در دومين دوره رقابت هاي سپك تاكراي قهرماني آسيا در رشته «چين لون» راه يافت.

سابقه «چين لون» در ايران كمتر از دو ماه است. چين لون ورزش بومي كشور ميانمار است كه شش بازيكن از يك تيم در دايره اي به شعاع دو متر توپ را با پا مي چرخانند و در مدت 30 دقيقه بايد بيشترين امتياز را كسب كنند.
به گزارش روز سه شنبه پايگاه اطلاع رساني فدراسيون انجمن هاي ورزشي، در اين رقابت ها 13 تيم شركت كرده اند كه تيم ايران در ايونت 1 با كسب 117 امتياز به همراه مالزي با 187 امتياز به ديدار نهايي راه يافت.
اين مسابقات براي دومين مرتبه در سطح آسيا برگزار مي شود و ملي پوشان ايران براي نخستين بار در اين رقابت شركت مي كنند تا خود را براي حضور در بازي هاي آسيايي 2018 جاكارتا آماده كنند.
رقابت هاي چين لون قهرماني آسيا از روز سه شنبه در شهر «ماندالي» كشور ميانمار آغاز شد.
وحيد ملكي، حميد گرويي، مهدي حب درويش، محمد حسن اكبري، رضا مظفري و آرتين رحيمي اعضاي تيم ملي ايران در اين دوره از رقابت ها هستند.
رييس انجمن سپك تاكرا و سرپرست تيم اعزامي به ميانمار در خصوص رشته چين لون گفت: در رقابت هاي جهاني سپك تاكرا در سنگاپور مسابقات چين لون را از نزديك ديده بودم و فيلم هاي اين رشته را به ايران آوردم و تصميم به تشكيل تيم چين لون گرفتم.
سهراب آزاد افزود: براي نخستين بار است كه تيم ايران در بخش چين لون شركت مي كند و با توجه به تجربه بسيار اندك كه آنهم در طول مسابقات حاصل شد رسيدن به فينال ايونت 1 بسيار ارزنده و مهم است و اين مي تواند براي حضور در مسابقات مهمتري چون بازي هاي آسيايي 2018 جاكارتا بسيار حائز اهميت باشد.
سهراب آزاد نايب رئيس كنفدراسيون سپك تاكراي قاره آسيا در اين رقابت ها به عنوان عضو هيات ژوري و كميته فني حضور دارد.
معمولا بازيكناني چين لون داراي هنرهاي فردي بسيار بالا هستند و به همين دليل انجمن سپك تاكرا، «حسين حب درويش» ركوردار روپايي جهان را با خود به ميانمار برده است.
اما سپك تاكرا كه قدمتي بسيار بيشتر نسبت به چين لون دارد به واليبال با پا مشهور است.
در سپك تاكرا هر تيم داراي سه بازيكن است كه فقط حق استفاده از پا را دارند.
تايلند، مالزي، اندونزي، فيليپين و ويتنام از جمله كشورهاي پيشرو در رشته سپك تاكرا در جهان هستند.
ورزشي**1067**1545