چهار مدال كشوري بر گردن دختران نونهال شمشيرباز آذربايجان غربي

اروميه- ايرنا- تيم شمشيربازي نونهالان دختر آذربايجان غربي موفق به كسب چهار مدال از مسابقات قهرماني كشور شد.

علي نجف زاده دبير هيات شمشيربازي آذربايجان غربي روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: اين مسابقات در سه رده سني زير 10، زير12 و زير 14 سال و در سه اسلحه اپه، فلوره و سابر به ميزباني تهران و در سالن شهيد كلاهدوز برگزار شد.
وي اظهار كرد: تيم آذربايجان غربي متشكل از 9 ورزشكار عازم اين رقابتها شده بود كه ورزشكاران اين استان در بخش اسلحه فلوره و سابر موفق به كسب دو مدال نقره و دو برنز شدند.
نجف زاده گفت: در اسلحه فلوره هليا اسماعيل زاده در رده سني زير 10 سال و هانيه خوشخواهي در رده سني زير 12 سال هر كدام موفق به كسب يك مدال نقره شدند.
وي ادامه داد: شيدا حسيني در رده سني زير 14 سال فلوره به مدال برنز رسيد و نگار ايماني در اسلحه سابر زير 14 سال صاحب گردن آويز برنز شد.
به گزارش ايرنا، هيات شمشيربازي يكي از هيات هاي فعال و موفق آذربايجان غربي است كه با تاسيس خانه شمشيربازي در محل ورزشگاه تختي اروميه فعاليت چشمگيري در راستاي توجه به رده هاي سني پايه و جذب و تربيت علاقه مندان اين رشته دارد.
كسب دو مدال برنز توسط سكينه نوري و سعيد رمضاني در مسابقات شمشيربازي جايزه بزرگ سال 94 و اعزام طاهر عاشوري به مسابقات جهاني آلمان از دست آوردهاي هيات شمشيربازي استان در سالجاري است.
7126/1905