وزیر اطلاع رسانی لبنان و مدیرعامل ایرنا، راه های گسترش همكاری های رسانه ای را بررسی كردند

بیروت – ایرنا - « رمزی جریج» وزیر اطلاع رسانی لبنان و«محمد خدادی» مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دیدار و راه های گسترش همكاری های رسانه ای به ویژه خبرگزاری های رسمی دو كشور را بررسی كردند.

به گزارش ایرنا، وزیر اطلاع رسانی لبنان در این دیدار ضمن تشریح روند فعالیت های خبری و اطلاع رسانی در لبنان و با تاكید بر آزادی رسانه ها در این كشور، خواستار اجرای كامل توافقنامه های همكاری بین خبرگزاری های رسمی دو كشور شد.
رمزی جریج در این دیدار كه « محمد فتحعلی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان، « لور سلیمان» مدیركل خبرگزاری ملی لبنان و « مصیب نعیمی» مدیرمسئول روزنامه الوفاق حضور داشتند، نقش رسانه ها در شناسائی ظرفیت های ایران و لبنان برای كمك به توسعه روابط و مناسبات دو كشور را مهم و تاثیرگذار توصیف كرد.
خدادی نیز كه در پاسخ به دعوت رسمی مدیركل خبرگزاری ملی لبنان در این كشور به سر می برد، در این دیدار گفت: خبرگزاری های رسمی ایران و لبنان یك كار مشترك و عملیاتی را برای كمك به توسعه و گسترش روابط همه جانبه دو كشور شروع كرده اند و درصدد استفاده از توانمندی ها و تجربه های یكدیگر در عرصه های دوجانبه ، منطقه ای و بین المللی هستند.
مدیرعامل ایرنا، نقش كلیدی اطلاع رسانی در توسعه مناسبات كشورها را بی بدیل دانست و افزود: معتقدم كه انسان ها امروز برای زنده ماندن به دو عنصر حیاتی اكسیژن و اطلاعات نیاز دارند تا بتوانیم جامعه ای پویا و رو به توسعه و رشد داشته باشیم.
وی با بیان این كه « همانطور كه جنگ ها و بحران ها با اطلاعات غلط شروع می شوند، رسانه های متعهد و منصف می توانند با اطلاع رسانی به موقع و درست و شفاف به صلح و پایان جنگ ها كمك كنند.
براساس این گزارش، وزیر اطلاع رسانی لنبان و مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز در یك كنفرانس خبری مشترك درپایان این دیدار به سئوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.
رمزی جریج تاكید كرد: باعث خرسندی است كه امروز با سفیر جمهوری اسلامی ایران و مدیر خبرگزاری ایرنا در حضور مدیر خبرگزاری رسمی لبنان دیدار و راه های همكاری بین دو خبرگزاری را بررسی كردیم.
وزیر اطلاع رسانی لنبان تصریح كرد: تفاهم نامه ای در گذشته بین دو خبرگزاری منعقد شده و ما برای فعال سازی این تفاهم نامه و گسترش آن و استفاده از تجربیات دو خبرگزاری تلاش می كنیم، تا بدین وسیله همكاری های بین جمهوری اسلامی ایران و لبنان گسترش یابد.
وی خاطرنشان كرد:معتقدیم روابط بین ایران و لبنان باید بر مبنای احترام به سیادت دو كشور و در جهت منافع دو طرف گسترش یابد.
خدادی هم تصریح كرد: فرصت بسیار مغتنمی پیش آمد كه در مسیر توسعه همكاری های بین دو كشور بزرگ منطقه ایران و لبنان سفری به لبنان داشته باشم و با وزیر اطلاع رسانی و مدیركل خبرگزاری رسمی لبنان دیدار كنم.
وی گفت: همكاری های رسانه هی، تبادل مستقیم اخبار، همكاری های آموزشی و تبادل تجربیات را در این دیدار ها مطرح و برسی كردیم.
مدیرعامل ایرنا افزود: در ملاقات با جناب آقای وزیر فراهم كردن بستر هرچه بیشتر همكاری بین دو طرف مورد تاكید قرار گرفت.
خاورم*390* 1324