۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۶:۳۸
کد خبر: 81965127
T T
۰ نفر

رئیس جمهوری غنا از گروه صنعتی مپنا دیدن كرد

۲۶ بهمن ۱۳۹۴، ۱۶:۳۸
کد خبر: 81965127
رئیس جمهوری غنا از گروه صنعتی مپنا دیدن كرد

كرج - ایرنا - رئیس جمهوری غنا كه شامگاه شنبه برای دیدار با مسئولان جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر كرده است، عصر دوشنبه با حضور در گروه صنعتی مپنا در شهرستان فردیس استان البرز، از بخش های مختلف این شركت دیدن كرد.

به گزارش ایرنا، جان درامانی ماهاما رئیس جمهوری غنا را در این دیدار، محمود حجتی وزیر جهاد كشاورزی و عباس علی آبادی مدیرعامل گروه صنعتی مپنا همراهی می كنند.
در جریان این دیدار، رئیس جمهوری غنی از گروه صنعتی مپنا از بخش تولید توربین گازی و شركت پارس ژنراتور دیدن كرد و توضیحات لازم در خصوص نحوه فعالیت این گروه بزرگ صنعتی و ظرفیت ها و تولیدهای این شركت ارائه شد.
رئیس جمهوری غنا كه شامگاه شنبه وارد تهران شده، روز یكشنبه مورد استقبال رسمی حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و دو طرف گفت وگوهای مشترك را برگزار كردند.
جان درامانی ماهاما همچنین روز یكشنبه به دیدار حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی رفت.
نشست همكاری های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری غنا نیز صبح دوشنبه با حضور رئیس جمهوری و شماری از وزیران این كشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.
در این نشست جان درامانی ماهاما رئیس جمهوری غنا، هانا اس تته وزیر امورخارجه و همگرایی منطقه ای این كشور و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند.
وزیر نفت از آمادگی ایران برای صادرات نفت و فرآورده های نفتی به غنا خبر داد و گفت: یادداشت تفاهم همكاری میان دو كشور امضا می شود.
رئیس جمهوری غنا در این دیدارها خواستار همكاری جمهوری اسلامی ایران با این كشور برای احداث پالایشگاه در كشورش شد.
1535
۰ نفر