۲۶ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۴۵
کد خبر: 81964911
۰ نفر
تهران و میلان توافق نامه همكاری امضا كردند

تهران -ایرنا- شهرداران تهران و میلان ایتالیا روز دوشنبه در آئینی در محل برج میلاد پایتخت توافق نامه همكاری بین دو شهر امضا كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا این توافقنامه توسط محمدباقر قالیباف شهردار تهران و جولیانو پیزاپا شهردار میلان ایتالیا به امضا رسید.
شهردار تهران در آیین امضای توافق نامه همكاری تهران و میلان گفت: ظرفیت های فرهنگی، توریستی، محیط زیستی، اقتصادی، فنی، عمرانی برای همكاری میان این دو شهر بیش از هر زمان دیگری آماده است.
محمدباقر قالیباف با بیان اینكه در چند سال گذشته تحریم های ظالمانه آمریكا موجب كاهش روابط ایران و ایتالیا شد افزود: امروز آمریكا به تصمیم نادرست خود در گذشته پی برده كه این امر به شكستن تحریم ها منجر شد.
وی افزود: ایران توانست به افكار عمومی جهان ثابت كند كه كشوری قدرتمند و صلح جو است.
شهردار تهران با ابراز خرسندی از فراهم شدن زمینه همكاری میان تهران و میلان گفت: امیدواریم این همكاری عقب ماندگی های گذشته را جبران كند.
قالیباف با اشاره به اینكه میلان یك شهر تاریخی، صنعتی، فرهنگی و تاثیرگذار بوده و هست افزود: از اینكه امروز این تفاهم نامه بین تهران و میلان امضا می شود بسیار خوشحالم.
وی با اشاره به دعوت شهردار میلان از وی برای سفر به ایتالیا گفت: در اولین فرصت این سفر را انجام خواهد شد.
شهردار تهران خاطرنشان كرد: تهران در بیست و یكمین دوره سه سالانه طراحی و معماری كه اواخر اردیبهشت ماه سال آینده در میلان برگزار می شود، شركت خواهد كرد.
جولیانو پیزاپا شهردار میلان به همراه یك هیات اقتصادی، فنی، محیط زیستی و فرهنگی روز گذشته وارد تهران شد.
شهرداری های تهران و میلان در دو روز آینده در خصوص زمینه های قابل همكاری از جمله ساخت و توسعه خطوط مترو، جمع آوری و تفكیك پسماند، انجام پروژه های زیرسطحی و روسطحی با یكدیگر گفت و گو خواهند كرد.
تهرام/9353/7245/1831