گروه مستان و هماي روي صحنه تالار ميلاد

تهران- ايرنا- گروه مستان و هماي به خوانندگي و سرپرستي پرواز هماي در قالب جشنواره موسيقي فجر برنامه اجرا مي كنند.

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي امروز (يكشنبه /25 بهمن) در دو سانس 18:15 و 21 ميزبان گروه مستان و هماي است. گروه مستان و هماي يك گروه موسيقي سنتي نوگراي ايراني است به رهبري پرواز هماي (با نام پيشين سعيد جعفرزاده احمد سرگورابي) است.
گروه مستان در سال 1383 تأسيس و فعاليت‌هاي خود را با انتشار چند آلبوم و برگزاري تورهاي فراواني در ايران و خارج پيش گرفت. اين گروه تا كنون در شهرهاي زيادي كنسرت اجرا كرده‌اند. گروه مستان و هماي مجموعه اي از نوازندگان سازهاي ايراني هستند كه سبك تازه‌اي از موسيقي سنتي را ارائه مي‌دهند. در ميان اجراهاي اين گروه مي‌توان به اپراي موسي و شبان اشاره كرد.
پرواز هماي متولد 20 بهمن ماه 1358 در احمد سرگوراب شهرستان شفت، ديپلم خود را از هنرستان كمال الملك رشت (مركز استان گيلان) گرفت و با علاقه فراوان در رشته شعر آواز و آهنگ وارد دانشگاه آزاد تهران شد و با ساز تخصصي سه تار و پيانو تحصيلات خود را در دانشگاه به پايان رساند.
در زمينه هنر آواز، شاگرد اساتيدي همچون فريدون پوررضا، سيد كمال الدين عباسي، هنگامه اخوان، كريم صالح عظيمي بوده است و همچنين در باب زمينه شعر و ادبيات فارسي از اساتيدي همچون عليقلي محمودي بختياري، حبيب نبوي، منصوره ثابت زاده، محمود طياري و دكتر اصغر دادبه بهره مند شد.
هماي مهرماه گذشته بعد از هشت سال در تالار وحدت تهران كنسرتي را برگزار كرد. وي همچنين آلبوم هاي زيادي؛ از جمله عقل و عشق آدمي، بانوي ايراني و مست مستم را منتشر كرده است كه آخرين آلبوم وي آلبوم در شب گيسوان تو نام دارد.
جشنواره موسيقي فجر كه از 21 بهمن آغاز شده است تا اول اسفند ادامه دارد و هنرمندان موسيقي ايراني در 6 سالن در تهران ميزبان علاقمندان موسيقي هستند.
فراهنگ**9157 ** 1569