كسب سه مدال طلا /يار احمدي، فلاح و گرمسيري بر سكوي نخست ايستادند

تهران - ايرنا - در پايان روز نخست رقابت هاي بين المللي جام كشتي گيران و مربيان برتر اوكراين كه سه آزادكار و 7 فرنگي كار كشورمان به ميدان رفتند، «پيمان ياراحمدي» در وزن 74 كيلوگرم كشتي آزاد و «عظيم گرمسيري» و «مهدي فلاح» فرنگي كاران اوزان 71 و 80 كيلوگرم صاحب مدال طلا شدند.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي فدراسيون كشتي، نتايج كشتي گيران كشورمان در مسابقات روز نخست به شرح زير است: در كشتي فرنگي و در وزن 71 كيلوگرم عظيم گرمسيري در دور اول «فرشاد بلفكه» ديگر نماينده ايران در اين وزن را هشت بر دو شكست داد و در دور دوم «كالينيچكو» از اوكراين را هشت بر صفر مغلوب كرد و به فينال رسيد.
گرمسيري در ديدار نهايي «اپراماشويلي» از گرجستان را 5 بر 2 شكست داد و قهرمان شد. بلفكه هم در ديدار رده بندي با نتيجه سه بر يك مقابل كاليچنكو از اوكراين باخت و پنجم شد.
در وزن 80 كيلوگرم مهدي فلاح ابتدا «آندري بليت» از اوكراين را سه بر يك و در ادامه «ژاكت شويلي» از گرجستان را 6 بر سه شكست داد. فلاح در فينال چكالينكو از اوكراين را 5 بر 4 برد و به مدال طلا رسيد. در اين وزن «يوسف اخباري» برابر «زاماشويلي» گرجستاني هفت بر دو باخت و حذف شد.
در وزن 98 كيلوگرم «مصطفي صالحي زاده» با برد 10 بر 2 مقابل «حمزه جلوي» از الجزاير و باخت 10 بر صفر برابر «دميتري تيميچنكو» نفر سوم جهان از اوكراين راهي ديدار رده بندي شد.
وي در اين ديدار مقابل «آنتون بابكو» از اوكراين با نتيجه 7 بر صفر به برتري رسيد و برنز گرفت. در اين وزن «داود گيل نيرنگ» نيز ابتدا «داوي آلبينو» از برزيل را هشت بر صفر برد اما در نيمه نهايي چهار بر صفر مغلوب ديگر كشتي گير گرجستاني شويلي شد. وي در ديدار رده بندي مقابل «نيكولا ريسوف» از اوكراين با نتيجه 2 بر 9 باخت و پنجم شد.
در وزن 59 كيلوگرم نيز «مهرداد مرداني» در دور اول پنج بر صفر به «اسماعيل بوررو» كشتي گير كوبايي قهرمان جهان باخت. اين كوبايي در ادامه مسابقات انصراف داد تا مرداني هم شانسي براي مدال برنز نداشته باشد.
در مسابقات كشتي آزاد پيمان يار احمدي در وزن 74كيلو كشتي آزاد «پدر و روكا» از برزيل و «چيخلادزه» از اوكراين را به ترتيب با نتايج 10 بر صفر و دوازده بر صفر شكست داد و فيناليست شد.
وي در پيكار نهايي «آدام هال» از آمريكا را با نتيجه چهار بر سه شكست داد و طلايي شد. ميثم حيدري در 65كيلوگرم در دور اول هشت بر دو به «ايوان پتروف» از اوكراين باخت و حذف شد. «حسن رحيمي» در وزن 97 كيلوگرم نيز در دور اول به «بليكس» از آمريكا باخت و از دور رقابت ها كنار رفت.
فردا (يكشنبه) نيز 10 نماينده كشورمان به ميدان مي روند كه در كشتي آزاد «مهران نصيري» در 61 كيلوگرم، «سعيد داداش پور» در 70 كيلوگرم، «رضا بيات» و «محمدجواد ابراهيمي» در 86 كيلوگرم و «جعفر شمس ناتري» در وزن 125 كيلوگرم و در كشتي فرنگي نيز «علي ارسلان» و «وحيد ميرفتح الهي» در وزن 66 كيلوگرم، «جمال اسماعيلي» در وزن 75 كيلوگرم ، «داود اخباري» در وزن 85 كيلوگرم و «بهنام مهدي زاده» در وزن 130 كيلوگرم به مصاف رقباي خود مي روند.
رقابت هاي بين المللي كشتي جام مربيان و ورزشكاران برتر اوكراين امروز و فردا (24 و 25 بهمن ماه) در شهر كي يف اوكراين برگزار مي شود.
شبد**1953 ** 1095