ورودي شهر جديد بهارستان افتتاح شد

اصفهان- ايرنا- پروژه محور مياني و ورودي اصلي شهر جديد بهارستان اصفهان پس از سال ها انتظار روز شنبه افتتاح شد.

به گزارش ايرنا، همزمان با سي و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، اين پروژه به طول 5/4 كيلومتر، عمليات خاكي 253 هزار مترمكعب با اعتبار 180 ميليارد ريال با حضور معاون عمراني استاندار اصفهان، فرماندار و مسوولان محلي افتتاح شد.
اين پروژه كه با 173 هزار و 500 مترمربع عمليات آسفالت،هفت هزار مترمربع لوله كشي آب براي فضاي سبز، 35 كيلومتر جدول گذاري و كانيوو، 50هزار مترمربع فضاي سبز، 5/5كيلومتر روشنايي،357 عدد علائم ترافيكي و 23 هزار مترمربع خط كشي، امروز به بهره برداري رسيد.
علاوه بر پروژه محور مياني همزمان با دهه فجر، دهها پروژه عمراني، خدماتي و فرهنگي شركت عمران و شهرداري شهر جديد بهارستان نيز امروز افتتاح شد.
مديرعامل شركت عمران شهر جديد بهارستان در حاشيه اين مراسم، طرح مسكن مهر را از ديگر پروژه هاي مهم اين شهر اعلام كرد و خود مالك بودن و صدور سند را از ويژگي هاي اين طرح در بهارستان دانست.
حس روانفر افزود: طرح مسكن مهر شهر جديد بهارستان در كشور بي‌نظير است، چرا كه علاوه بر خدمات همزمان روبنايي و زيربنايي، محوطه‌سازي، ساخت شش مدرسه، پياده‌روها، فضاسازي و مسجد نيز در اين پروژه انجام شده است.
وي تصريح كرد: اسكان همزمان جمعيت همراه با ارائه خدمات روبنايي و زيربنايي در مسكن مهر شهر بهارستان، تلاش همگاني را مي‌طلبد و در حال حاضر فاضلاب، آب، گاز همه واحدها به صورت صددرصد انجام شده است.
وي كل سهميه مسكن مهر بهارستان را 11 هزار واحد اعلام كرد و گفت: از اين سهميه پنج هزار و 252 واحد شامل تفاهمنامه هاي سه جانبه ،240 واحد تعاوني هاي 99 ساله، يكهزار واحد تعاوني زندان ها، 312 واحد تعاوني دادگستري و چهار هزار و 196 واحد ساير خود مالكين است.
مديرعامل شركت عمران شهر جديد بهارستان گفت:از اين تعداد تاكنون چهار هزار و 212 واحد تحويل شده است و امروز دوهزار و 700 واحد ديگر نيز تحويل داده مي شود و باقي واحدهاي مسكن‌ مهر بهارستان تا خرداد سال آينده به بهره برداري مي رسد.
بهره برداري از پارك محله بهمن با مساحت 27 هزار مترمربع و هزينه 20ميليارد ريال، افتتاح مسجد امام حسن عسگري(ع) با هزينه 13 ميليارد ريال، كلنگ زني و احداث بلوار اتصال به ميدان محور مياني به بلوار بهشت، تخصيص اعتبار و تكميل مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، مسجد اميرالمومنين(ع) و مسجد القائم (عج) از ديگر پروژه هايي است كه امروز در بهارستان به بهره برداري رسيد .
در اين مراسم به صورت نمادين كليد يكي از واحدهاي مسكن مهر توسط فضل الله كفيل فرماندار و طرفه معاون عمراني استاندار به يكي از مالكين تحويل شد و همزمان با آن دو هزار و 700 واحد مسكن مهر شهر جديد بهارستان به بهره برداري رسيد.
شهر جديد بهارستان بعنوان محل سرريز جمعيت اصفهان در 15 كيلومتري جنوب اصفهان و در محور شرقي جاده اصفهان – شيراز قرار گرفته است.
اين شهر از طرفي در دامنه كوه لاشُتر و رشته كوه كم ارتفاع و زيباي ميانكوه و از طرف ديگر به دشت سرسبز زاينده رود با برخورداري از چشم اندازي زيبا قرار گرفته است.
ت/6027/7141

سرخط اخبار استان‌ها