یك چهارم بلیت قطارهای نوروزی پیش فروش شده است

تهران- ایرنا- مدیركل برنامه ‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شركت راه‌آهن با بیان اینكه یك چهارم بلیت‌ قطارهای نوروزی پیش‌ فروش شده‌٬ گفت: تاكنون 400 هزار بلیت قطار برای طرح نوروزی فروخته شده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مرتضی جعفری در خصوص آخرین وضعیت پیش‌ فروش بلیت قطارهای مسافری طرح نوروزی از 25 اسفند تا 15 فروردین 95 گفت: ظرفیت ایجادی برای این مدت 92 هزار و 285 صندلی به صورت روزانه و یك میلیون و 845 هزار و 700 صندلی در كلیه مسیرها است و بلیت یك میلیون و 500 هزار صندلی در برنامه پیش ‌فروش نوروزی قرار دارد.
وی با بیان اینكه حدود 400 هزار بلیت طرح نوروزی تا به امروز توسط هموطنان پیش خرید شده است٬ افزود: این رقم حدود یك چهارم بلیت‌های عرضه شده است و در حال حاضر بلیت در تمام مسیرها برای اكثر روزهای طرح نوروزی موجود است. متقاضیان برای تهیه بلیت می‌توانند به سامانه اینترنتی پیش‌ فروش بلیت به نشانی www.rai.ir و آژانس‌های مسافرتی و مراكز فروش بلیت قطار مراجعه كنند.
این مقام مسئول در شركت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: هنوز هم در مسیر تهران - مشهد برای تمام روزها بلیت موجود است و با نظارتی كه بر روی ارائه خدمات به مسافران وجود دارد عمده قطارهای موجود در طرح نوروزی با كیفیت هستند و كمتر از قطارهای درجه 2 و اتوبوسی استفاده شده است.
مدیركل برنامه ‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شركت راه‌آهن افزود: بر اساس اطلاعات موجود 24 درصد بلیت قطارهای مسافری از طریق اینترنت و مابقی از طریق مراكز پیش‌فروش بلیت عرضه شده است.
وی یادآورشد: متقاضیان خرید بلیت طرح‌ نوروزی می‌توانند برای كسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تهیه بلیت با سامانه صدای مسافر با شماره 5149 تماس بگیرند.
جعفری با بیان اینكه تا به امروز گزارشی از شكایت مردمی دریافت نشده است٬ افزود: به این دلیل كه فروش بلیت قطارهای نوروزی به صورت تدریجی انجام شد و ازدحام زیادی نیز برای تهیه بلیت شاهد نبودیم٬ بنابراین مشكل خاصی تاكنون گزارش نشده است.
مدیركل برنامه ‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شركت راه‌آهن اظهار كرد: در عین حال بازرسی به صورت محسوس و نامحسوس در آژانس‌های مسافرتی و مراكز فروش بلیت انجام می‌شود تا بر فروش بلیت به مسافران نظارت كافی داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، فروش بلیت قطارهای نوروزی از ششم بهمن ماه امسال آغاز شد و در هجده روز گذشته 400 هزار بلیت ایام تعطیلات نوروزی به متقاضیان عرضه شده است.
اقتصام(1)1108 **1561