گرجستان رژیم روادید برای ایرانی ها را لغو كرد

باكو - ایرنا - دولت گرجستان از 15 فوریه (26 بهمن) جاری رژیم روادید(ویزا) برای شهروندان جمهوری اسلامی ایران را لغو می كند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا و به نقل از سایت رسمی وزارت امور خارجه گرجستان، در دیدار عباس طالبی فر سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و داوید جالاگانیا معاون وزیر امور خارجه گرجستان، یادداشت رسمی این كشور در این زمینه به سفیر ایران تسلیم شد.
بر اساس این تصمیم دولت گرجستان، شهروندان جمهوری اسلامی ایران از این پس می توانند بدون ویزا به گرجستان سفر كنند و به مدت 45 روز در این كشور اقامت داشته باشند.
در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و معاون وزیر امور خارجه گرجستان، همچنین چشم انداز روابط دو كشور در حوزه های مختلف از جمله گردشگری، بازرگانی و ترانزیت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اطاق مشترك بازرگانی و صنعتی گرجستان و ایران نیز با صدور بیانیه ای از تصمیم دولت گرجستان درباره لغو رژیم روادید برای شهروندان جمهوری اسلامی ایران استقبال كرد.
به گزارش خبرگزاری آپسنی گرجستان، در این بیانیه اعلام شده كه لغو رژیم روادید برای شهروندان ایرانی جهت سفر به گرجستان به توسعه روابط بازرگانی و اقتصادی دو كشور و نیز افزایش حجم سرمایه گذاری ایران در اقتصاد گرجستان كمك خواهد كرد.
خاورم **337/1275