افتتاح چند طرح عمراني با هزينه اي بيش از 100 ميليارد ريال در لارستان

شيراز- ايرنا- به مناسبت دهه فرخنده فجر، چند طرح عمراني، ورزشي و بهداشتي با هزينه اي افزون بر 100ميليارذ ريال از محل اعتبارات دولتي و بخش خصوصي، روز سه شنبه در شهرها و روستاهاي بخش مركزي لارستان افتتاح شد.

به گزارش ايرنا افتتاح خانه بهداشت روستاهاي دُرز و چاه نهر با زيربناي 200 متر مربع با اعتباري بيش از دو ميليارد ريال، مقاوم سازي دبستان آسيه روستاي علي آباد با هزينه اي افزون بر يك ميليارد و 200 ميليون ريال، احداث بولوار و خيابان ورودي روستاي كرمستج با اعتباري بيش از شش ميليارد و 500 ميليون ريال بخشي از اين طرح هاست.
همچنين افتتاح بازارچه شهرداري خور در زميني به مساحت يك هزار و 711 مترمربع با زير بناي يك هزار و 600 مترمربع مشتمل بر 51 باب مغازه با اعتباري بيش از 60ميليارد ريال با مشاركت شهرداري خور و بخش خصوصي يكي ديگر از طرح هاي ياد شده است.
افتتاح پايگاه اورژانس جاده اي دهكويه در زميني به مساحت 300 متر مربع با زيربناي 150 متر مربع كه بيش از دو ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه احداث آن را برادران ديانت از خيرين شهرستان لارستان تامين كردند و بهره برداري از خيابان 24 متري نوبنياد شهيد اكبرپور لطيفي با اعتباري افزون بر شش ميليارد ريال، شمار ديگري از اين طرح هاست.
سالن ورزشي قهرماني در روستاي كورده كه در زميني به مساحت يك هزار و 176 مترمربع احداث شده و بيش از شش ميليارد ريال هزينه ساخت آن را نورالله قهرماني يكي از خيرين روستا اهدا كرده است يكي ديگر از طرح هايي است كه در دهه فجر به بهره برداري رسيد.
همچنين بهسازي بولوار و خيابان اصلي كورده به طول يك هزار و 200 متر مربع با عرض 16 متر با 22 هزار متر مربع زيرسازي و آسفالت با اعتباري افزون بر 15 ميليارد ريال از اهم طرح هاي افتتاح شده در دهه فجر است.
معاون استاندار فارس و فرماندار ويژه لارستان در آيين افتتاح اين طرح ها گفت: فعاليت خيرين كه به كمك دولت آمده و براي آباداني، پيشرفت، رشد و توسعه اين شهرستان تلاش مي كنند، قابل تقدير است.
علي اكبر نجيب زاده ادامه داد: مردم، دولت را از خودشان مي دانند و همين امر موجب اميدواري هر چه بيشتر مسئولان مي شود تا براي رفع مشكلات و پاسخگويي به نياز مردم تلاش خود را دو چندان كنند.
همچنين در ادامه اين آيين، فرماندار ويژه لارستان كلنگ احداث يك مجتمع خير ساز تجاري، تفريحي و فرهنگي را در روستاي دهكويه لارستان به زمين زد.
اين مجتمع در زميني به مساحت سه هزار و 500 مترمربع احداث و براي فاز اول آن اعتباري افزون بر دو ميليارد و 500 ميليون ريال از سوي برادران صفر پور از خيرين لارستان، هزينه مي شود.
شهرستان لارستان به مركزيت لار در فاصله 378 كيلومتري جنوب شيراز واقع شده است.
7371 /6118

سرخط اخبار استان‌ها