۲۰ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۴۲
کد خبر: 81956030
۰ نفر
شیرمادراولین منبع  پروبیوتیك

تهران - ایرنا -استاد دانشگاه توركو (Turku) فنلاند با تاكید بر اهمیت پروبیوتیك ها گفت :اولین منبع پروبیوتیك شیر مادر است كه باعث ازبین رفتن باكتری های بیماری زا شده و تاثیر سلامت بخش دارد .

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، پروفسور سپوسالمینن (Seppo Salminen )دركارگاه پروبیوتیك وغداهای فراسودمند با تاكید برلزوم استفاده مادران در دوره بارداری و شیردهی از پروبیوتیك ها در این كارگاه افزود: بهتر است كه مادران به طور طبیعی نوزادان خود را به دنیا آورند تا بتوانند پروبیوتیك های سودمند را از طریق شیر خود به نوزادان منتقل كنند.
پروفسور سالمینن با تاكید براهمیت پروبیوتیك ها و نقش آن در بهبود سلامت غذایی، بر لزوم استفاده مادر از پروبیوتیك ها در دو دوره مهم بارداری و شیردهی اشاره كرد و گفت: پروبیوتیك ها از فراورده های تخمیری شیر و سبزیجات به دست می ایند و هدف از آنها بهبود سلامت است.
وی ادامه داد: نكته مهم در این فرآوری گرفتن عوارض مخرب بر سلامتی انسان از باكتری هاست و در این فرایند به دنبال باكتری های لاكتیكی هستند. میكرو ارگانیسم ها از دو راه جفت به جنین و شیر مادر به نوزاد منتقل میشوند كه حتی این میكرو ارگانیسم های منتقل شده در زمان شیر دهی به نوزاد به بخش هایی از حلق نوزاد مربوط می شود.
وی افزود : شرایط بدنی مادر قبل از بارداری از قبیل چاقی یا لاغری فلور میكروبی متفاوتی رو ایجاد خواهد كرد كه خود این عامل تعیین كننده چاقی یا لاغری نوزاد است و اولین منبع پروبیوتیك شیر مادر است كه باعث ازبین رفتن باكتری های بیماری زا شده و تاثیر سلامت بخش دارد .
پروفسور سالمینن با بیان اینكه راه های انتقال باكتری ها به نوزاد پوست بدن مادر ، باكتری های درون شیر، باكتری های دهن نوزاد و حتی دستگاه گوارش است ادامه داد: زمانی كه مادر سزارین می كند تركیب میكروبی شیر تغییر كرده كه این تغییر در زمان شیر دهی نیز باقی می ماند.
وی تصریح كرد:اگر در دوره شیر خوارگی نوزاد تنوع باكتری زیاد باشد احتمال گرفتن حساسیت بالاست.
استاد دانشگاه فنلاند خاطر نشان كرد :بعضی تركیبات سنتزی و ضد میكروبی مواد غذایی و روش های نگهداری فراورده ها همچنین تركیبات دارویی و انتی بیوتیك ها روی فلور میكروبی تاثیر گذار است .
وی اظهار داشت: پروپیوتیك ها در دوره پیری نیز از بروز برخی ویروس ها جلوگیری می كند. كارگاه پروبیوتیك و غداهای فراسودمند با سخنرانی پروفسورSeppo Salminen از كشور فنلاند در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد .
علمی **1354**1440