۱۹ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۵۵
کد خبر: 81954701
۰ نفر
مولاوردی: 55 درصد طلاق ها در كشور نتیجه اعتیاد است

یاسوج - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، اعتیاد را یكی از آسیب ها و چالش های مهم كشور و خانواده ها دانست و گفت: 55 درصد طلاق ها در كشور نتیجه این معضل اجتماعی است.

به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در یاسوج افزود: بر اساس بررسی های انجام شده حدود 10 درصد معتادان در كشور نیز زنان هستند.
وی با اشاره به بالابودن آمار افراد معتاد متاهل گفت: این امر روند افزایشی داشته و بروز آسیب های اجتماعی برای خانواده ها را بویژه كودكان در پی دارد.
مولاوردی، توسعه متوازن و تقسیم عادلانه منابع و فرصت ها را در حوزه زنان و خانواده بویژه در مناطق و استان های كمتر برخوردار، از رویكردهای مهم دولت یازدهم و معاونت اعلام كرد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، از مهمترین برنامه ها و شعارهای راهبردی دولت یازدهم را تامین و ارتقا سرمایه اجتماعی، تحقق امنیت و اخلاق در حوزه فرهنگی و ثبات و آرامش اقتصادی و سیاسی در جامعه ذكر كرد.
مولاوردی یادآور شد: در دولت گذشته توجه چندانی به سمن ها (تشكل های مردم نهاد) به عنوان كانون های مهم مدنی و اجتماعی نمی شد و تا حدودی دچار بحران هویتی شده بودند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح كرد: اكنون هویت یابی و استفاده از ظرفیت و توان بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد یكی از راهبردهای مهم دولت تدبیر و امید در حوزه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و حتی فرهنگی است.
وی تاكید كرد: دولت یازدهم در شرایطی روی كار آمد كه كشور به مشكلات متعدد و چالش های اساسی در ابعاد مختلف دچار شده بود.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: بی ثباتی و ناآرامی در فضای سیاسی و اقتصادی كشور و ركود بی سابقه از جمله مهمترین مشكلات و آسیب های مهم كشور در قبل از شروع دولت یازدهم بود.
مولاوردی افزود: تمامی برنامه ها، شعارها و اهداف تعیین شده از سوی رئیس جمهوری و دولت یازدهم یكی پس از دیگری در حال محقق شدن است.
3016/6162/ 6075