موسيقي استان ها نيازمند امكانات بيشتري است

زنجان - ايرنا - مديرعامل انجمن موسيقي ايران گفت: جشنواره هاي موسيقي برگزار شده در استان ها نشان داد كه اين پشت گرمي وجود دارد كه بتوان امكانات بيشتري در سطح استان ها ايجاد كرد.

به گزارش ايرنا، علي ترابي شامگاه يكشنبه در مراسم اختتاميه دومين جشنواره موسيقي «آواي اميد» در زنجان افزود: استقبال گروه هاي موسيقي در زنجان از جشنواره براي ساير استان ها مثال زدني است.
وي يادآورشد: جشنواره آواي اميد دامنه و گسترده متنوعي دارد و شامل موسيقي سنتي، نواحي، پاپ و كلاسيك مي شود.
ترابي اظهار كرد: جاي خوشبختي است كه چنين گستره فرهنگي در اين استان به خوبي فراهم شده است.
مديرعامل انجمن موسيقي ايران گفت: جوانان با آتيه زنجاني و منطقه مي توانند با امكاناتي كه اغلب از سوي بخش خصوصي فراهم مي شود و كمتر نقش و نشان دولتي نيز دارند راه خود را براي آينده جستجو كنند.
وي خاطرنشان كرد: جوانان زنجاني مي توانند در جشنواره ملي موسيقي كشور كه شهريور هر سال برگزار مي شود، شركت كنند و در آن نيز افتخار آفرين باشند.
ترابي ادامه داد: فراخوان اين جشنواره موسيقي منتشر شده است و بايد از همين فرصت استفاده كرد تا جوانان مستعد زنجاني توانمندي هاي خود را به نمايش بگذارند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان نيز در اين مراسم به استقبال دولت تدبير و اميد از برگزاري جشنواره هاي هنري اشاره كرد و گفت: جشنواره موسيقي هشت سال بود كه در اين استان به شكل تعطيل درآمده بود كه از سال گذشته فعاليت خود را آغاز كرده است.
ناصر مقدم به برگزاري جشنواره موسيقي در بخش هاي تك نوازي و گروه نوازي اشاره كرد و از حضور 350 شركت كننده در اين جشنواره خبر داد.
وي افزود: هنرمندان در هر رده سني در بخش تك نوازي در بخش موسيقي ايراني و آذري و با سازهاي مختلف تار، سه تار، عود، بربط، سنتور، آواز ايراني و آذري، ويولن، كمانچه، قانون، تنبور، تنبك، دف، ني، پيانو، گيتار كلاسيك و فلامينگو، قوپوز، بالابان، فلوت، ترومپت، كلارينت، ساز دهني، فلوت ريكوردر، قارمان و ناغارا توان هنري خود را به نمايش گذاشتند.
مقدم به بخش گروه نوازي اشاره كرد و يادآورشد: 18 گروه موسيقي در بخش موسيقي سنتي، پاپ و آذري به رقابت پرداختند كه در نهايت هيات داوران اقدام به انتخاب پنج گروه برتر در حوزه هاي آشيقي، سنتي، پاپ، كلاسيك و آذري كرد.
شركت كنندگان در جشنواره موسيقي آواي اميد از 11 بهمن در محل فرهنگسراي امام خميني(ره) به اجراي كارهاي خود پرداختند.
3001/6085 ** شبد ** 1095