پیشنهاد شهردار پانچوای صربستان برای برگزاری تورهای مشترك گردشگری با ایران

بلگرد - ایرنا - شهردار منطقه «پانچوا»ی صربستان در دیدار سفیر ایران در این كشور، پیشنهاد برگزاری تورهای مشترك گردشگری میان این شهر و شهرهای ایران را ارائه كرد.

به گزارش ایرنا، دو طرف در این دیدار درباره راههای گسترش همكاری ها و سرمایه گذاری بین شهر پانچوا و شهرهای ایران در زمینه های مختلف از جمله پتروشیمی، كشاورزی، فرهنگی و گردشگری بحث و گفت و گو كردند.
«ساشا پاولوو» روز یكشنبه در دیدار با «مجید فهیم پور» با یادآوری لغو تحریم ها علیه ایران، این فرصت را مغتنم شمرد و گفت: شهر پانچوا خواهان تقویت همكاری های خود با ایران در زمینه های مختلف است و ما می توانیم در زمینه های پتروشیمی و حمل و نقل سرمایه گذاری و همكاری خوبی داشته باشیم.
وی امكانات ایران را در دیگر زمینه ها از جمله گردشگری، علمی و فرهنگی بسیار متنوع و گسترده دانست و تاكید كرد: شهر پانچوا می تواند با شهرهای مختلف ایران تورهای گردشگری مشترك برگزار كند و همچنین در زمینه های فرهنگی و دانشگاهی می توانیم همكاری خوبی را ارائه دهیم.
وی سطح همكاری های كشاورزی میان ایران و صربستان را بسیار خوب توصیف كرد و بر گسترش این همكاری ها بخصوص در سطح تحقیقاتی اشاره كرد و تبادل دانشجو و استاد را از دیگر زمینه های همكاری شهر پانچوای صربستان و ایران خواند.
شهردار شهر پانچوا با ارائه توضیحات درباره امكانات این شهر بخصوص در زمینه پتروشیمی، كشورزی و حمل و نقل از صاحبان صنایع ایرانی برای سرمایه گذاری در این شهر دعوت كرد و گفت كه تبادل هیات های مختلف بین شهر پانچوا و شهرهای مختلف ایران می تواند گامی مهمی برای آشنایی طرفین از امكانات یكدیگر باشد.
وی به وجود بنادر مهم و بزرگ صربستان در كنار رودخانه دانوب اشاره كرد و افزود: این بنادر می توانند در حمل و نقل كالاها به منظور گسترش تبادل كالا بین دو كشور بسیار مفید و مؤثر باشند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز با یادآوری تحولات پس از اجرایی شدن برجام به روابط سنتی و دوستانه ایران و صربستان اشاره كرد و گفت: این دو كشور می توانند در زمینه های مورد علاقه طرفین همكاری های گسترده ای داشته باشند.
وی یكی از عوامل مهم در ارتقا همكاری ها را آشنایی طرفین از امكانات یكدیگر دانست و پیشنهاد كرد هیات های مختلف تجاری، فرهنگی و اقتصادی و فرهنگی از شهر پانچوا به ایران سفر كنند و تاكید كرد كه این عمل می تواند متقابلا از سوی شهرهای مختلف ایران انجام شود.
فهیم پور امكانات كشاورزی، پتروشیمی و همچنین وجود پالایشگاه نفت در منطقه پانچوا را از جمله عوامل در همكاری ها برشمرد و گفت كه شهرهای ایران می توانند با شهر پانچوا كه در جوار رودخانه بزرگ دانوب قرار دارند، همكاری خوبی داشته باشند.
اروپام**436**1572