۱۸ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۳۰
کد خبر: 81952809
۰ نفر
درختان كرج  با مدد فناوري سرپا مي مانند

كرج - ايرنا- رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان البرز گفت: اين دانشگاه براي حفاظت از درختان كرج و پيشگيري از حوادث طبيعي به كمك شهرداري مي رود.

به گزارش ايرنا،دكتر بهروز ميرزا روز يكشنبه اظهار داشت: واحد كرج با توموگرافي و شناسايي كيفيت درختان شهرستان كرج از اين پس حافظ امنيت شهروندان در مواقع بروز حوادث طبيعي مانند تند باد و طوفان مي شود.
وي افزود: براين اساس قرارداد اجراي طرح حفاظت از درختان بين دانشگاه آزاد اسلامي و شهرداري كرج منقعد شد.
ميرزا اظهار داشت: در قالب اين تفاهم نامه به منظور جلوگيري و كاهش خسارات ناشي از سقوط درختان در تندبادها ، يك طرح تحقيقاتي ساخت دستگاه توموگرافي درخت سرپا از سوي واحد كرج ارائه شد و پس از داوري هاي جدي و سنگين توسط شهرداري كرج تصويب شد.
وي تاكيد كرد: با توجه به اينكه درختان سطح شهر ممكن است در قسمت هاي مختلف تنه داراي پوسيدگي بوده و در اثر وزش بادهاي شديد سقوط كرده و خطرات جاني و مالي را براي شهروندان به دنبال داشته باشد، اجراي اين طرح براي حفظ امنيت شهروندان مهم است.
وي ادامه داد: از سوي ديگر به دليل تكنولوژي به كار رفته در دستگاه توموگرافي و بهره گيري از تكنيك آزمون غيرمخرب ارتعاش كه بدون آسيب ديدگي درخت ميزان پوسيدگي آن را مشخص مي كند، اجراي طرح مذكور از نظر حفظ محيط زيست نيز بسيار حائز اهميت است.
وي تصريح كرد: اين طرح تحقيقاتي يك طرح نوين در زمره آزمايشات غير مخرب NDT محسوب مي شود. ك/2
7410/ 6155

سرخط اخبار استان‌ها