۱۸ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۳۲
کد خبر: 81952610
۰ نفر
درمان سرطان با سلول های قاتل

تهران - ایرنا - درمان تومورهای بدخیمی كه در برابرانواع روش ها مقاوم هستند، با روش جدید موسوم به درمان با سلول های قاتل، روی 12 بیمار مبتلا به سرطان پیشرفته مورد آزمایش قرار می گیرد.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا، قراراست دراین روش، تومورهای بدخیمی كه به هیچ درمانی پاسخ نداده اند، توسط سلول های بیمار نابود شوند. این روش، درمان با استفاده از سلول های T نام دارد. سلول های T قاتل، قادر به نابودی سلول های سرطانی و سلول های آلوده به ویروس هستند.
توانایی سلول های T در نابودی تومورهای مایع، مانند سرطان خون، در چندین آزمایش مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه شگفت آور بوده است. درمان تومور مایع توسط سلول های مهندسی شده T در اوایل سال جاری، سرطان خون پیشرفته یك دختر یكساله را در بیمارستانی در لندن درمان كرد.
ولی قرار است در یك آزمایش جدید، تاثیر این سلول ها بر تومورهای سخت و توپری كه اصطلاحا تومور جامد نامیده می شود، مورد بررسی قرار گیرد.
یك شركت زیست فناوری در نزدیكی آكسفورد، قراردادی به ارزش 350 میلیون پوند با یكی از شركت های دارویی بزرگ امضا كرده است كه طی آن در یك آزمایش بالینی،100 بیمار مبتلا به سرطان را با استفاده از سلول های مهندسی شده T درمان می كند. نتیجه این آزمایش بر آزمایشی كه قرار است در سال جاری یا اوایل سال 2017 میلادی برای درمان تومور جامد روی 12 بیمار در آمریكا و بخش هایی از اروپا انجام شود، موثر است.
علمی (6) ** 9259**1440