۱۷ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۴۹
کد خبر: 81951424
۰ نفر
تلاش شمشيربازالمپيكي براي كسب سهميه ديگر المپيك

تهران - ايرنا - شمشيرباز المپيكي ايران مي گويد :‌ رنكينگ يازدهم جهان را كسب كرده ام و سهميه المپيك خودم براي سفر به ريو مسجل شده است و از اين پس همه تلاشم براي كسب دومين سهميه المپيك در رقابت هاي جهاني لهستان است.

«مجتبي عابديني» در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت:‌ براي كسب سهميه المپيك، شمشيربازان جهان در 10 مرحله رقابت هاي قهرماني جهان، جام جهاني و قهرماني قاره ها شركت مي كنند و در نهايت 14 نفر برتر جهان بر اساس مجموع هفت رنكينگ بالاتر شمشيربازان در اين رقابت ها مشخص و راهي المپيك خواهند شد.
وي ادامه داد: ‌در حال حاضر با توجه به مجموع هفت رنكينگ بدست آمده، سهميه المپيك من مسجل شده است و اگر بتوانم رنكينگ فعلي ام كه يازدهمي جهان است را حفظ كنم مي توانم دومين سهميه المپيك را براي كشور در اسلحه سابر كسب كنم.
اين شمشيرباز جوان ايران توضيح داد در حال حاضر «علي پاكدامن» ديگر شمشيرباز ايران، عنوان چهارم آسيا را در اختيار دارد و در صورت كسب دومين سهميه المپيك كشور، پاكدامن راهي بازي هاي المپيك 2016 ريو مي شود و ديگر نيازي به شركت ايران در مسابقات زون آسيا نيست.
اين شمشيرباز سي و يك ساله تيم ملي ايران ادامه داد:‌ چهار سال قبل با كسب سهميه در رقابت هاي زون آسيا راهي المپيك لندن شدم و اگر چه به كسب مدال نيز مي انديشيدم، اما هدف اوليه ام كسب سهميه و حضور در رقابت هاي المپيك بود.
عابديني افزود: پس از المپيك لندن و در چهار سال گذشته و به ويژه در مسابقات يك سال اخير، جز به مدال المپيك نمي انديشم و اميدوارم بتوانم در ريو مدالي خوشرنگ براي كشور كسب كنم.
دارنده مدال نقره بازي هاي آسيايي 2014 اينچئون كره جنوبي گفت:‌ كسب سهميه المپيك بر اساس رنكينگ شمشيربازان پس از 37 سال براي كشور مهيا شده است و به همين دليل، همه تلاشم را مي كنم كه مدالي براي كشور كسب كنم.
دارنده 27 مدال رنگارنگ آسيايي ‌گفت: خوشبختانه فدراسيون شمشيربازي برنامه هاي خوبي براي آماده سازي تيم ملي دارد و در يك سال گذشته تقريبا هر ماه در يك مسابقه آسيايي يا جهاني حضور داشتيم كه همه اين ها علاوه بر افزايش رنكينگ جهاني، نقش تداركاتي نيز داشته و به آمادگي ما براي حضور در المپيك كمك خواهد كرد.
عابديني گفت: با توجه به پيشرفت قابل توجه و بسيار محسوس ايران در دو سال اخير بسياري از كشورهاي اروپايي و آسيايي چون كره، ايتاليا و روماني مايل به برگزاري اردوهاي مشترك با ايران هستند كه البته با پايان مسابقات جهاني ممكن است با يكي از اين كشورها نيز اردوي مشترك برگزار كنيم.
عابديني ادامه داد: فدراسيون شمشيربازي با وجود مشكلات مالي زياد تيم ملي را مطابق تقويم جهاني و آسيايي راهي رقابت ها مي كند و برنامه اردوهاي آمادگي تيم ملي را بسيار منظم برگزار مي كند و بر اين اساس شمشيربازان انتظارات بيشتري از فدراسيون ندارند.
وي با بيان اينكه به عنوان يك ورزشكار حرفه اي از فدراسيون شمشيربازي حقوق دريافت مي كند، گفت: ‌فدراسيون با توجه به بضاعت خود از ورزشكاران حمايت مي كند اما انتظارات ما از وزارت ورزش و كميته ملي المپيك است، تا با عملي كردن وعده هايشان براي اشتغال ورزشكاران قهرمان فكري بكنند.
عابديني گفت:‌ اسفند ماه سال جاري در وزارت ورزش براي جذب نيرو آزمون استخدامي برگزار مي شود و ما اميدواريم وزارت ورزش امتياز خاصي به ورزشكاران حرفه اي و قهرمانان بدهد.
اين ورزشكار فارغ التحصيل كارشناسي ارشد مديريت ورزش از دانشگاه تهران است.
ورزشي **1828**1545