تقسیم بندی گروهها به اصولگرا، اصلاح طلب و میانه رو صحیح نیست

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: تقسیم بندی فعالان سیاسی به گروه های اصولگرا، اصلاح طلب و میانه رو صحیح نیست بلكه ملاك و وجه تمایز افراد ، همراه بودن یا نبودن با انقلاب است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در مراسم افتتاح مدرسه علمیه شهید حجت الاسلام سید نورالله طباطبایی نژاد در زینبیه اصفهان، افزود: اگر كسی با قانون اساسی مخالفت كند یا ولایت فقیه را قبول نداشته باشد و یا بخواهد دست در دست كفر دهد، انقلابی نیست.
وی با تبریك فرا رسیدن دهه فجر به ویژگی های شخصیتی امام خمینی (ره)، اشاره كرد و گفت: دیانت، سیاست، خضوع و علم امام (ره) بسیار مهم بود لیكن آنچه باعث شد امام خمینی (ره) محبوب این ملت شوند، خلوص ایشان بود.
وی به آیه “ان الذین آمنوا و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا” اشاره كرد و گفت: بر اساس آیه صریح قرآن كریم كساني كه ایمان آورده و كارهاي شایسته كرده اند خداي رحمان براي آنها محبتي در دل مردم قرار خواهد داد و نوع محبت مردم به امام (ره) از این جنس بود.
عضو مجلس خبرگان رهبری دقت در ریزترین اعمال و رفتار را از دیگر ویژگی های امام خمینی (ره) دانست و گفت: ایشان در همه ریزه كاری ها دقت می كرد تا مبادا خلاف توصیه های اسلام رفتار نشود.
وی قانون اساسی را مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: ما حصل انقلاب مردم ایران، قانون اساسی است كه امام خمینی (ره) در خصوص آن فرمودند چیزی خلاف اسلام در این قانون ندیدم.
آیت الله طباطبایی نژاد با بیان این مطلب كه همه علمای شیعه و سنی بر اجتهاد رهبر مسلمانان اجماع دارند، افزود: ولایت فقیه دیگر دستاورد انقلاب اسلامی است كه در قانون اساسی به صراحت آمده است و بر اساس آیه “ولَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرینَ عَلَی الْمُؤْمِنینَ سَبیلاً” هیچ كافری حق ندارد بر مسلمان مسلط شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از تأسیس حوزه علمیه در همه شهرستان های استان خبر داد و تصریح كرد: در 10 سال گذشته علاوه بر راه اندازی حوزه علمیه در همه شهرستان های استان، 23 حوزه علمیه قدیمی شهر اصفهان بازسازی شد.
امام جمعه اصفهان طلبه خیز بودن و همجواری با حرم حضرت زینب (س) را از دلایل انتخاب این محل برای ساخت مدرسه علمیه بیان كرد و گفت: خوشحالیم كه این مدرسه به دلیل وسعت و موقعیت بهتر در ابتدای راه اندازی به عنوان مدرسه قرآنی آغاز به كار كرد و امیدواریم همه طلاب بتوانند از نور قرآن بهره مند شوند.
وی افزود: به اعتقاد بنده باید همه حوزه های علمیه بگونه ای برنامه ریزی كنند كه طلاب تا سطح 6 حافظ قرآن و بر زبان عرب مسلط شوند.
آیت الله طباطبایی نژاد اظهاركرد: طلاب مدرسه علمیه شهید نورالله طباطبایی نژاد صبح ها به كسب درس و علم و بعد از ظهرها به حفظ قرآن می پردازند و در حال حاضر 150 طلبه در حال حفظ قرآن هستند.
وی با اشاره به فرا رسیدن 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از مردم خواست حضور باشكوهی در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات هفتم اسفند داشته باشند.
امام جمعه اصفهان افزود: گر همه مردم معتقد احساس مسئولیت كنند و در این همایش های بزرگ حضور بهم رسانند دشمن را از ایران و انقلاب اسلامی آن نا امید خواهند كرد.
2093