چهره پرداز سينما: هنر گريم در ايران رشد زيادي داشته است

تهران- ايرنا- چهره پرداز مطرح سينماي ايران با بيان اينكه هنر گريم در كشور رشد زيادي داشته گفت: بسياري از كارگردانان و نويسندگان كشورمان نمي توانند به خوبي از هنر گريم در آثار خود استفاده كنند.

عبدالله اسكندري روز پنجشبنه در گفت و گو با خبرنگار سينمايي ايرنا اظهار كرد: هنر گريم در كشور ما رشد زيادي داشته و مي توان گفت كه اين هنر از ديگر بخش هاي سينماي ايران جايگاه بهتري دارد.
وي با اشاره به اينكه امسال فقط فيلم لانتوري را در جشنواره فيلم فجر دارد، گفت: هنوز فيلم هاي زيادي از جشنواره سي و چهارم را نديده ام و نمي توانم درباره شرايط گريم در اين دوره از جشنواره اظهار نظر كنم.
برنده 6 سيمرغ بلورين گريم در جشنواره فيلم فجر با تاكيد بر اينكه در سينماي ايران خيلي كم از افراد متخصص استفاده مي شود، خاطرنشان كرد: تسلط بر هنر گريم نياز به صرف زمان و كسب تجربه زياد دارد و به راحتي نمي توان در اين هنر متخصص شد.
وي فيلم و سريال هاي گوزن ها، مادر، امام علي (ع) و مختارنامه را از بهترين كارهاي خود نام برد و گفت: اتفاقاتي كه درباره سريال كيميا در فضاي مجازي و بين مردم رخ داد نشان داد كه مردم به خوبي گريم را مي شناسند و با اين هنر آشنا هستند. در اين شرايط كار گريم دشوارتر مي شود و نمي توان با يك كار سطحي مردم را راضي كرد.
عبدالله اسكندري از مطرح ترين چهره هاي طراحي چهره پردازي در سينماي ايران است كه تا كنون براي فيلم هاي مادر ساخته علي حاتمي، ناصرالدين شاه اكتور سينما به كارگرداني محسن مخملباف، بلندي‌هاي صفر اثر فلاح ليالستاني، آخرين بندر به كارگرداني حسن هدايت، روز واقعه ساخته شهرام اسدي و ساحره به كارگرداني داود ميرباقري برنده جايزه سيمرغ بلورين جشنواره بين المللي فيلم فجر شده است.
سي و چهارمين جشنواره فيلم فجر از 12 بهمن آغاز و تا 22 بهمن ادامه دارد.
فراهنگ**2024 ** 1569

سرخط اخبار فرهنگ