۱۴ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۰۳
کد خبر: 81947872
۰ نفر
حواشی خودساخته بلای جان یك تیم فوتبال مازندرانی

ساری - ایرنا - نساجی مازندران نماینده استان در رقابت های دسته اول فوتبال جام آزادگان با قدمت بیش از چهار دهه در فوتبال، این روزها به دلیل باخت های غیر قابل پیش بینی وارد حواشی خودساخته فوتبالی شده كه با این روند حتی می توان سقوط به دسته پایین تر را برای این تیم پیش بینی كرد.

باخت سنگین نساجی مازندران در برابر صنعت نفت آبادان در بازی خانگی، اگرچه نخستین و آخرین باخت این تیم در رقابت های فوتبال نبود، ولی به دلیل حضور «نادر دست نشان» سرمربی سابق نساجی در تیم صنعت نفت، این دیدار حساسیت بالایی برای هواداران و عوامل تیم نساجی داشت.
باخت نساجی در دومین دیدار نیم فصل دوم در بازی خانگی در برابر شاگردان «نادر دست نشان» پس از پایان بازی با خداحافظی احساسی «سعید ابراهیم پور» سنگربان و «كوروش موسوی» سرمربی تیم نساجی، این تیم خوب شمالی را وارد حاشیه خودساخته ای كرد كه روز گذشته با مطرح شدن بحث تبانی بازیكنان تیم نساجی با سرمربی سابقشان از سوی مالك متول نساجی، حواشی خودساخته ای را برای تیم رقم زد.
حواشی خودساخته در تیم نساجی با چهار دهه تجربه در رقابت های فوتبال موجب شد تا این تیم پس از صنعت نفت دو شكست دیگر را در بازی داخل و خارج خانه در برابر خونه به خونه بابل و پیكان تهران به نوار ناكامی های خود اضافه كند و از رده ششم جدول در ابتدای نیم فصل دوم به رده 12 سقوط كند.
دست اندركاران فوتبال در مازندران به این باور هستند كه حواشی خودساخته فعلی برای تیم نساجی به عنوان یكی از تیم های قدرتمند در رقابت های دسته اول جام آزادگان عایدی جز از هم پاشیدن شیرازه تیم و سقوط به رده های پایین تر جدول نخواهد داشت.
این كارشناسان به این باور هستند كه در شرایط فعلی تیم نساجی نیاز به مدیریت از سوی مالك، مدیرعامل و كادر فنی دارد تا بتواند از حواشی فعلی خارج و به روند عادی برسد و با ایجاد حواشی، تیم حتی با بهترین بازیكنان نیز نتیجه ای نخواهد گرفت.
«امین رضایی» از كارشناسان فوتبال، حاشیه را آفت بزرگ برای ورزش و به خصوص فوتبال دانست و گفت: تیم نساجی از ابتدای فصل با توجه به برخی مسائل غیر ضرور چون نداشتن زمین اختصاصی، انعقاد قرارداد با سرمربی خارجی وارد حاشیه ای شد كه نفعی برای این تیم نداشت.
وی افزود: این درحالی است كه برای باشگاه نساجی باید ابتدا صعود به لیگ برتر و یار گیری مناسب و تعیین كادر فنی متناسب با خواست و مطالبه هواداران مد نظر قرار می گرفت و در كنار این كارها نیز مسئولان تیم به دنبال اخذ زمین و سایر كارها می رفتند.
وی اضافه كرد: وارد شدن به حواشی از ابتدای فصل، نساجی مازندران را با مشكلات زیادی مواجه كرد و این روند نیز حتی می تواند به قیمت سقوط تیم به رده پایین تر نیز تمام شود.
این كارشناس فوتبال درمازندران به این باور است كه مسئولان نساجی باید با خارج كردن تیم از حواشی و ایجاد آرامش در تیم، به فكر نتیجه باشند تا بتوانند روند رو به رشد تیمشان را ادامه دهند و حداقل با برنامه ریزی در سال آینده تیم را به لیگ برتر برسانند.
مالك باشگاه نساجی مازندران نیز گفت: بزودی در نشستی با كادر فنی و مدیرعامل وضعیت تیم به خصوص نتایج چند بازی اخیر مورد بررسی قرار می گیرد.
«مهدی پرهام» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در صورتی كه مشخص شود تیم ما به دلیل كم كاری بازیكنان و یا عوامل فنی در دیدارهای اخیر موفق به كسب نتیجه نشد، با آنها برخورد می شود و تیم برای بازی بعدی آماده خواهد شد.
وی اضافه كرد: اگرچه برخی وعده های مسئولان استانی برای حمایت از تیم نساجی به واقعیت نرسید، ولی ما به عنوان دست اندركاران تیم برای احترام به هواداران به دنبال كسب نتیجه و رساندن نساجی به جایگاه اصلی آن در جدول هستیم.
وی بار دیگر شكست سنگین خانگی در برابر صنعت نفت آبادان را ناباورانه دانست و علت اصلی بروز برخی حواشی برای این تیم را ناشی از این شكست ناباورانه دانست.
نساجی مازندران در 24 بازی اخیر با كسب 29 امتیاز در رده 12 جدول 20 تیمی رقابت های فوتبال دسته اول جام آزادگان قرار دارد كه با تیم ته جدولی فولاد یزد هشت امتیاز بیشتر دارد.
استان مازندران دو تیم خونه به خونه و نساجی را در رقابت های جام آزادگان دارد كه خونه به خونه با 43 امتیاز در رده سوم جدول مسابقات قرار دارد و یكی از بخت اولی ها برای صعود به لیگ برتر است.ك4
گزارش از حسن فلاحتی
6982/1899**1545

سرخط اخبار ورزش