۱۳ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۱۳
کد خبر: 81945856
۰ نفر
اصفهان 700طلبه  شهيد دارد

شهرضا ، اصفهان - ايرنا - نماينده ولي فقيه وامام جمعه اصفهان گفت: استان اصفهان 700 طلبه شهيد دارد.

به گزارش ايرنا آيت الله سيد يوسف طباطبائي نژاد شامگاه دوشنبه در جمع طلاب و علماي مدرسه علميه مدينة العلم صاحب الزمان عليه السلام شهرضا گفت: حدود 15 درصد از شهداي كل كشور از روحانيون وطلاب بودند كه اين نشان از همراهي اين قشر با مردم وانقلاب در تمام زمينه ها ست.
آيت الله طباطبائي نژاد اظهار كرد: طلاب حوزه هاي علميه بايد طوري در تحصيل و تزكيه نفس تلاش كنند تا به عنوان الگو در جامعه باشند.
وي تصريح كرد: طلاب بايد بيش از سايرين به احكام و قواعد ديني عمل و در اين زمينه بر ديگران سبقت بگيرند.
امام جمعه اصفهان تأكيد كرد: عظمت وجودي امام راحل(ره) به اين دليل بوده كه از دوران نوجواني و جواني به دنبال بهره برداري از محضر برترين اساتيد اخلاق بوده اند و ايشان سال هاي زيادي را در محضر آيت الله شاه آبادي شاگردي كرده اند.
آيت الله طباطبائي نژاد تصريح كرد: نماز و روزه و قواعدي از اين قبيل، بخشي از دستورات ديني ماست و بخش مهم و قابل توجه دين ما قواعدي است كه در خصوص حكومت و تبعيت از حاكمان مورد تأييد دين وجود داشته و از اين جاست كه اختلافات بين حكومت اسلامي ايران و حكومت هاي به ظاهر اسلامي نظير عربستان ايجاد مي شود.
نماينده ولي فقيه در اصفهان گفت: اسلام ما را از تبعيت از حاكم فاسد بر حذر داشته و در اين خصوص از ما خواسته در برابر اقدامات زورگويان قيام كنيم.
آيت الله طباطبائي نژاد اظهار كرد: در دوران قبل از انقلاب فاسدان بر ما حكومت مي كردند و كشور ما زير سلطه و نفوذ بيگانه بود.
وي عنوان كرد: دولت هايي مثل عربستان نيز امروزه تحت لواي كفر به جهان اسلام خيانت مي كنند چون اين كشورها سرمايه هاي خود را در خدمت مستكبران و ايادي آن ها در جهان قرار داده و شرارت مي كنند.
امام جمعه اصفهان در بخش ديگري از سخنان خود، با تأكيد بر لزوم حضور حداكثري مردم در انتخابات، اظهار كرد: همه ما وظيفه داريم با احساس مسؤوليت در برابر نظام و انقلاب در اين صحنه حاضرشويم.
آيت الله طباطبائي نژاد تأكيد كرد: اعلام نظر شوراي نگهبان رافع مسئوليت ما نيست، همه ما وظيفه داريم باز هم در بين داوطلبان بررسي كرده و فرد اصلح را شناسايي وانتخاب كنيم.
درپايان اين برنامه از طلاب شهرستان شهرضا قدرداني شد.
720طلبه در 5حوزه علميه برادران ويك حوزه علميه خواهران در شهرستان شهرضا مشغول تحصيل هستند.
شهرضا در 80 كيلومتري جنوب اصفهان واقع است.
پ/7144/ 6022