تاج:در صورت پافشاری ای.اف.سی نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا خارج می شوند

تهران – ایرنا – رییس سازمان لیگ فوتبال گفت: در صورت پافشاری كنفدراسیون فوتبال آسیا (ای.اف.سی) مبنی بر برگزاری دیدارهای نمایندگان ایران و عربستان در كشوری ثالث، تیم های كشورمان از این رقابت ها خارج می شوند.

به گزارش بامداد روز سه شنبه ایرنا، مهدی تاج در گفت وگویی تلویزیونی افزود : مسئولان فدراسیون فوتبال در دیدارهای خود با مدیران ای.اف.سی بر برگزاری دیدارهای تیم های ایرانی در داخل كشور تاكید داشتند و حاضر به برگزاری رقابت ها در كشور دیگری نبودند.
وی ادامه داد : كنفدراسیون فوتبال آسیا دیدارهای هفته های اول و دوم تیم های ایرانی مقابل حریفان عربستانی را از اوایل اسفند به اواخر فروردین ماه سال آینده موكول كرد تا مشكلات دوطرف برطرف شود.
تاج با بیان اینكه در صورت قبول برگزاری تیم های ایرانی و عربستان در كشوری ثالث؛ كنفدراسیون فوتبال آسیا وارد جاده خطرناكی خواهد شد، افزود : در آینده مشكلات چین، كره شمالی و جنوبی می تواند رقابت های قاره كهن را تحت تاثیر قرار دهد به همین علت نباید مناقشات سیاسی وارد فوتبال شود.
وی با محكوم كردن حمله به سفارت عربستان در تهران گفت: چنین حوادثی در سایر كشورهای نیز رخ داده اما تغییراتی در رقابت ها به وجود نیامده است.
رییس سازمان لیگ درباره غیبت براتی حقوقدان فدراسیون فوتبال در جلسات كنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت : با توجه به اینكه در این نشست های مسائل حقوقی مطرح می شد، بهتر بود كه نماینده حقوقی فدراسیون فوتبال نیز در آن شركت می كرد.
وی در مورد پاسخ به این سوال كه آیا روابط علی كفاشیان رییس فدراسیون فوتبال با شیخ سلما رییس ای.اف.سی باعث عدم برخورد جدی ایران با رفتار عربستانی ها شده است؟ گفت : چنین چیزی صحت ندارد، تصمیم مجموعه فدراسیون فوتبال و باشگاه ها این است كه در صورت پافشاری ای.اف.سی، از لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا كنار خواهیم رفت.
ورزشی (2) ** 9122 ** شبد ** 1095