قم – ايرنا – وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات روز دوشنبه در ادامه سفر يك روزه خود به قم از مركز فناوري داده امين حوزه علميه خواهران در قم بازديد كرد.

به گزارش ايرنا ، محمود واعظي در اين بازديد بيان داشت: اقدامات نرم افزاري خوبي در حوزه علميه خواهران انجام شده است اين در حالي است كه اين مركز نسبت به مسائل سخت افزاري نيز بي توجه نبوده است.
وي گفت: وزارت ارتباطات زيرساخت هاي ارتباطي در كشور را ايجاد مي كند و خرسنديم كه پس از ايجاد زيرساخت ها نتيجه اقدامات خود را در فعاليت هاي با كيفيت مراكزي چون حوزه علميه خواهران مشاهده مي كنيم.
وي ابراز داشت: در دنياي امروز بايد شاهد ترويج فكر اسلامي با تكيه بر فضاي مجازي و ارتباطات باشيم و نحوه بهره گيري از فضاي مجازي در ايران نيز بايد الگويي براي ساير كشورهاي دنيا باشد و بايد تسلط به آموزه هاي ديني در استفاده از ابزارهاي مدرن روز را به ديگران نشان دهيم.
وزير ارتباطات گفت: ديتا سنتري كه در حوزه علميه خواهران وجود دارد ظرفيت عظيمي را براي اين مركز بوجود آورده است كه مي تواند الگوي مناسبي در سطح كشور باشد.
مركز داده امين قم كه مهرماه امسال افتتاح شد ظرفيت ميزباني بيش از دو هزار سرور را دارد كه قابل توسعه تا دو برابر است و قابليت ميزباني بيش از صدهزار سايت، پايگاه اطلاع رساني و كتابخانه مجازي و ظرفيت ذخيره سازي 120 ترا بايت اطلاعات با قابليت توسعه، از جمله ظرفيت هاي اين مركز داده به شمار مي رود.
مدير حوزه هاي علميه خواهران كشورنيز در اين بازديد با اشاره به نحوه فعاليت هاي ارتباطاتي و فناوري در اين مركز بيان داشت: مركز داده امين حوزه هاي علميه خواهران كشور ظرفيت استقرار دوهزار سرور را دارد و اين در حالي است كه اكنون كمتر از 200 سرور در آن فعال است.
حجت الاسلام والمسلمين محمود رضا جمشيدي افزود: امروز به بركت انقلاب اسلامي شاهد فعاليت حوزه هاي علميه خواهران با 80 هزار طلبه هستيم و 480 مدرسه علميه ما در سراسر كشور فعال است.
وي ابراز داشت: اكنون 370 هسته پژوهشي را از فارغ التحصيلان خود داريم و بيش از 10 هزار مبلغ سازمان يافته فعال داريم و تلاش بر آن داريم كه طلبه هاي ما پس از خروج از حوزه ظرفيت بالاي علمي و پژوهشي براي اثر گذاري داشته باشند.
7408/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها