۱۲ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۰۳
کد خبر: 81944182
۰ نفر
گلبانگ انقلاب در مدارس تهران نواخته شد

تهران - ایرنا - گلبانگ انقلاب همزمان با ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به كشور در 12 بهمن ماه و آغاز دهه مبارك فجر، در مدارس شهر تهران نواخته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیین نمادین نواختن گلبانگ انقلاب روز دوشنبه با حضور مهدی علی اكبرزاده مدیر كل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش، اسفندیار چهاربند مدیر كل آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی از مدیران آموزش و پرورش شهر تهران در دبیرستان علامه حلی 8 منطقه3 آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.
مهدی علی اكبرزاده مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش در این آیین با گرامیداشت دهه مبارك فجر گفت: بعد از نواختن هر زنگ، كلاس درس و مدرسه ای آغاز می شود اگرچه مدرسه انقلاب 37 سال پیش آغاز شد و در این مدت كلاس های درس متعددی تشكیل و برخی زود و برخی دیر فارغ التحصیلان شدند.
وی افزود: مدرسه انقلاب سالیان سال فارغ التحصیلانی خواهد داشت كه برخی همچون شهدا با درجه بالا و پیروزمندانه از این آموزشگاه دانش آموخته شدند.
علی اكبرزاده با اشاره به تغییر واحدهای درسی در هر مدرسه اظهار كرد: واحدهای درسی و آموزشی مدام در حال تغییر هستند و مدرسه انقلاب هم متناسب با پیشرفت فناوری و تعاملات دنیا باید تغییر كند.
مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش درباره شور و حال انقلاب در 37 سال گذشته گفت: در آن زمان همگان برای دستیابی به یك هدف مشترك دست در دست هم داده و معتقد بودند كه به یك تحول نیازمندند كه در نهایت انقلاب اسلامی رخ داد و پرچمدار آن امام خمینی(ره) بود.
وی با بیان اینكه تكلیف اصلی دانش آموزان پس از دانش، دستیابی به بینش است اظهار كرد: امروز دانش آموزان تنها به فكر كنكور، دانشگاه و رسیدن به هدف های درسی هستند اما خطر آنجاست كه همه هدف ما دانش باشد.
علی اكبرزاده افزود: زمانی پیروز می شویم كه پس از دانش به بینش برسیم و دانش خود را هدفمند كرده و با اعتقاد گام برداریم.
مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تاكید كرد: ما امروز نیازمند اسطوره نیستیم بلكه نیازمند اسوه و الگو هستیم كه در آینده نمونه هدف برای آینده باشد همچنین ما شور را گذراندیم و نیازمند شعور هستیم.
علی اكبرزاده با اشاره به فرجام برجام بیان كرد: اكنون در شرایط خاصی پس از تحریم هستیم، برجام امر ساده ای نبود و پس از این همه سال یك گروه دیپلماسی روند كار را دردست گرفتند و آن را به سرانجام رساندند، اگر بلد نیستیم از این گروه تشكر كنیم به آنها بی احترامی نیز نكنیم و در سایه شعور از آن فردی كه صاحب احترام است، تشكر كنیم.
وی گفت: امروز پس از برجام، پساتحریم است، هر چند كه در دوران تحریم و سختی ها نیز به پیروزی دست یافتیم و در دوران پسابرجام هم می توان به پیروزی دست یافت.
مدیركل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری اظهار كرد:انتخابات امسال به دلیل تقارن با فرجام برجام متفاوت از سال های گذشته است.
علی اكبرزاده گفت: شما دانش آموزان در عرصه سیاسی و اجتماعی حرفی برای گفتن دارید و در این عرصه ها باید به گونه ای دیگر ظاهر شوید، با مطالعه درست در انتخابات شركت كنید و فردی را انتخاب كنید كه حضور موثری در مجلس داشته باشد.
* جهان سلطه به دنبال تضعیف اركان نظام است
اسفندیار چهاربند مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این آئین اظهاركرد: نظام سلطه به دنبال منافع نامشروع خود سعی دارد سه ركن اصلی اسلام، رهبری و مردم را در كشور با ترفندهای گوناگون تضعیف كند.
وی ادامه داد: امروز تمام قدرت های بزرگ دنیا با ایجاد فرقه های مذهبی گوناگون بسیج شدند كه در مقابل پیام انقلاب اسلامی بایستند و سعی می كنند چهره اسلام را نزد جهانیان مخدوش كند و ایران و انقلاب را تروریست معرفی كند.
وی با اشاره به ایجاد گروه های القاعده، جیش الاسلام، طالبان داعش توسط دشمنان در كشورهای منطقه افزود: دشمن با این گروه ها سعی در مخدوش كردن چهره واقعی اسلام و اسلام هراسی دارد زیرا می دانند كه اسلام توان ایجاد حكومت اسلامی را دارد و ظلم ستیزی از مبانی این دین است.
وی همچنین مناقشات آینده ایران با كشورهای جهان را مناقشات علمی و فناوری دانست و افزود:امروز صحنه جنگ علمی است و چهار نفر از دانشمندان هسته ای در این راه به شهادت رسیدند.
وی گفت: اكنون ما در دوران پسابرجام قرار داریم و در این دوران قرار است دانشمندان مرزهای علم و فناوری را فتح كند و سیاستمداران ما از آن حمایت خواهند كرد.
وی با اشاره به فرجام برجام گفت: پسا برجام فصل جدیدی را در انقلاب اسلامی ایجاد كرد كه در سال های آینده درسی در كتاب تاریخ دوران دبیرستان گنجانده می شود تا آیندگان با روند برجام و تحولات مربوط به آن اشنا شوند.
مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: تاكنون تحلیل روشن و دقیقی از موضوع برجام و پسابرجام وجود ندارد كه این موضوع متكی بر چگونگی ساخت آینده توسط نسل امروز است.
آیین نواختن گلبانگ انقلاب همزمان با ورود تاریخی امام خمینی(ره) به كشور در 12 بهمن 1357 در مدارس سراسر كشور برگزار شد.
تهرام/7245/1625