افتتاح كرسی امام علی(ع) در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریكا

تهران-ایرنا- كرسی امام علی (ع) با حضور رئیس دانشكده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد و جمعی از اساتید و متفكران در حوزه ادیان و الهیات دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریكا افتتاح شد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی وزارت علوم، این كرسی كه برای نخستین بار در حوزه آمریكای شمالی ایجاد می شود، با همكاری متفكران و صاحب نظران علوم دینی و با حمایت های مردمی با پشتوانه مالی یك و نیم میلیون دلار تشكیل شده است.
بر پایه این گزارش، این كرسی قرار است ضمن معرفی هرچه بیشتر شخصیت امام علی (ع) به جامعه علمی آمریكا و جهان، برای مطالعه اسلام شیعی و ترویج گفت و گو میان مذاهب اسلامی فعالیت داشته باشد.
پروفسور سید عمار نخجوانی استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد و یكی از شخصیت های با نفوذ جهان اسلام به عنوان رئیس هیئت مركزی این كرسی انتخاب شد.
محمود ایوب استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد كه در شكل گیری كرسی امام علی(ع) تلاش فراوانی داشته است؛ خاطرنشان كرد: این كرسی به منظور ایجاد اتحاد واقعی میان جامعه مسلمین تشكیل شده است.
وی افزود: دانشگاه علوم دینی هارتفورد، به عنوان بنیاد ابراز عقاید مسلمانان و مسیحیان جهان به شمار می رود.
حجت الاسلام محمد اسلامی قرائتی امام جماعت موسسه اسلامی امام علی(ع) شهر نیویورك و حجت الاسلام غلامرضا رئیسیان رئیس دانشكده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد ضمن حضور در این مراسم، حمایت خود را از راه اندازی كرسی های مناظره، نقد و نظریه پردازی در محیط های علمی و دانشگاهی اعلام كردند.
فراهنگ**9187**1027