پرتاب ماهواره سیمرغ در دهه فجر/ افزایش حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح در بودجه 95

تهران-ایرنا- عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به حضو وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در كمیسیون متبوعش اشاره كرد و گفت: سردار دهقان از پرتاب ماهواره سیمرغ در دهه فجر خبر داد.

محمد آصفری عصر دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره اظهارداشت: كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست امروز خود میزبان سردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود و مباحث بودجه ای این وزارتخانه مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: بررسی بودجه سال 94 وزارت دفاع و بودجه سال 95 از محورهای اصلی نشست كمیسیون امنیت ملی بود و بنابر تاكید نمایندگان مبنی بر توجه به حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح قرار بر این شد تا بابت بازنشستگان قبل از سال 85 مبلغ یكهزارمیلیارد برای افزایش حقوق آنان در نظر گرفته شود.
این عضو هیات رییسه كمیسیون امنیت ملی به نقل از وزیردفاع گفت: دهقان تاكید كرد كه ماهواره سیمرغ در دهه فجر انقلاب اسلامی به فضا پرتاب خواهد شد كه توانایی قرار گرفتن 500 كیلومتری در مدار زمین را دارد.
آصفری افزود: برد ماهواره سیمرغ نسبت به ماهواره های گذشته ایران دو برابر است و گام بزرگی در توانایی دفاعی كشورمان محسوب می شود.
سیام**7261**9121**1724

سرخط اخبار سیاست