كرسی امام علی (ع) در دانشگاه هارتفورد آمریكا افتتاح شد

نیویورك- ایرنا- كرسی امام علی(ع) در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریكا با حضور اندیشمندان و اساتید دانشگاهی با هدف معرفی شخصیت آن حضرت و ترویج گفتگو بین مذاهب افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، كرسی امام علی (ع) با حضور جمعی از اساتید و و متفكرین در حوزه ادیان و الهیات در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریكا افتتاح شد.
این كرسی كه برای اولین باراست در حوزه آمریكای شمالی تشكیل می شود، با همكاری متفكرین و صاحب نظران علوم دینی و با كمك و حمایت های مردمی با پشتوانه مالی یك میلیون و 500 هزار دلار شكل گرفته و رسمیت دارد.
این كرسی قرار است ضمن هرچه بیشتر آشنا كردن شخصیت امام علی (ع) به جامعه علمی آمریكا و جهان، برای مطالعه اسلام شیعی و ترویج گفتگو میان مذاهب اسلامی فعالیت داشته باشد.
پرفسور سید عمار نخجوانی استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد و یكی از 500 شخصیت با نفوذ جهان اسلام به عنوان رییس هیات مركزی این كرسی انتخاب شد.
دكتر محمود ایوب استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد كه در شكل گیری كرسی امام علی (ع) تلاش فراوانی داشته است خاطرنشان كرد كه این كرسی بمنظور ایجاد اتحاد واقعی میان جامعه مسلمین تشكیل شده است.
وی تصریح كرد، دانشگاه علوم دینی هارتفورد، به عنوان بنیاد ابراز عقاید مسلمانان و مسیحیان جهان بشمار می رود.
در این مراسم، حجت الاسلام محمد اسلامی قرائتی امام جماعت موسسه اسلامی امام علی (ع) شهر نیویورك و حجت الاسلام دكتر غلامرضا رئیسیان رییس دانشكده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد ضمن حضور در این مراسم، حمایت خود را از راه اندازی كرسی های مناظره، نقد و نظریه پردازی در محیط های علمی و دانشگاهی اعلام كردند.
اروپام.542**1516