قاتل خاموش جان مادر و فرزندي را در سقز گرفت

سنندج- ايرنا- گاز مونواكسيد كربن كه به نام قاتل خاموش و نامرئي مشهور است، شامگاه شنبه در شهر سقز جان يك مادر و فرزند وي را گرفت.

به گزارش ايرنا رئيس مركز فوريت هاي پزشكي شهرستان سقز شامگاه شنبه با اعلام اين خبر در جمع خبرنگاران افزود: بر اثر گاز گرفتگي مادر 28ساله اي به نام شيدا دبيري و فرزند سه ساله اش به نام هليا تيموري جان سپردند.
سليمان خضري ادامه داد: بعد از تماس مردمي از طريق 115 از محله 'بهارستان پايين' مبني بر احتمال گازگرفتگي در يك منزل مسكوني، همكاران با يك دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند كه پس از معاينه مشخص شد كه هر دو داراي نشانه هاي حياتي نيستند.
وي گفت: هر دو به بيمارستان امام خميني(ره) سقز انتقال داده شدند كه متاسفانه تلاش پزشكان نيز براي احياي آنها بي نتيجه ماند و هر دو جان سپردند.
رئيس اداره گاز رساني سقز هم در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با بيان اينكه بعد از اطلاع از موضوع، همكاران به محل اعزام شدند بيان كرد: بر اساس گزارش امدادگران شركت گاز ، لوله آبگرمكن از محل دود كش تقريبا خارج شده بود و به احتمال قوي مرگ اين دو نفر به علت برگشت گاز منواكسيد كربن بوده است ولي نظر نهايي را پزشكي قانوني اعلام خواهد كرد.
كمال رضايي يادآور شد: شهرستان سقز داراي 48 هزار مشترك شهري و 9 هزار مشترك روستايي است.
اوايل ارديبهشت ماه امسال نيز مادري 70 ساله و پسر 47 ساله اش بر اثر گازگرفتگي در محله خيابان 'فخر رازي' سقز جان باختند.
اگر چه مرگ بر اثر گازگرفتگي در سال هاي 93 و 94 در كردستان كاهش يافته است ولي در سال 92 بر اساس آمارهاي سازمان پزشكي قانوني استان كردستان، 19 نفر شامل 13 مرد و 6 زن به دليل گازگرفتگي در استان جان خود را از دست دادند.
سقز در 190 كيلومتري شمال غربي سنندج واقع شده است.
7249/6108