پرداخت سپرده مشتریان ثامن الحجج از آغاز دهه فجر

تهران- ایرنا- مدیرعامل بانك پارسیان از آغاز پرداخت سپرده خرد مشتریان ثامن الحجج با آغاز دهه فجر خبر داد و گفت: با اعلام زمان بندی، مشتریان ثامن الحجج می توانند به شعب بانك پارسیان برای دریافت سپرده خود مراجعه كنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، كورش پرویزیان روز شنبه در حاشیه مراسم جایگزینی 90 هزار تاكسی فرسوده در جمع خبرنگاران افزود: این اطمینان را به سپرده گذاران خرد موسسه ثامن الحجج می دهیم كه سپرده هایشان به آنها پرداخت می شود.
وی ادامه داد: البته سپرده گذاران این موسسه در صورت تمایل می توانند با محصولات جدید تعریف شده در بانك پارسیان سپرده گذاری كنند.
وی درباره آمار بدهی موسسه ثامن الحجج نیز گفت: هنوز آمار قطعی در این زمینه وجود ندارد اما عدد سپرده های خرد 900 هزار سپرده گذار با بیش از دو هزار میلیارد ریال است.
به گفته وی، بانك پارسیان با تصمیم بانك مركزی و شورای پول و اعتبار بعنوان عامل بازپرداخت سپرده، سپرده گذاران ثامن الحجج انتخاب شده زیر این بانك به دلیل دارا بودن نرم افزارها، توزیع سود سهام شركت های بزرگ را در گذشته انجام داده و در خدمت مردم بوده است.
پرویزیان تاكید كرد: بانك پارسیان درباره دیگر موضوع ها منتظر تصمیم بانك مركزی است و در این مرحله تنها عامل توزیع سپرده هایی است كه فهرست آن توسط بانك مركزی تایید شده است.
به گزارش ایرنا، تعاونی اعتباری غیرمجاز ثامن الحجج از چندی پیش به دلیل مشكلات مالی و رعایت نكردن ضوابط بانكی با بحران مواجه شده است.
براین اساس، هفته گذشته شورای پول و اعتبار جلسه ای برای تعیین تكلیف تعاونی اعتبار ثامن الحجج، تشكیل جلسه داد. این شورا با قدردانی از تلاش های نتیجه بخش مقام های ارشد قوه قضاییه و اقدامات موثر و ارزنده انجام شده توسط بانك مركزی، بر تداوم این اقدامات با استفاده از اختیارات قانونی تا تعیین تكلیف نهایی این تعاونی تاكید كرد.
اقتصام ** 9141 ** 9314 ** 2023