۲ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۱۵
کد خبر: 81930916
۰ نفر
850 كيلوگرم انواع مواد مخدر در استان اردبيل كشف شد

اردبيل - ايرنا - دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استانداري اردبيل از كشف بيش از 850 كيلوگرم انواع مواد مخدر در سال جاري در اين استان خبر داد.

به گزارش ايرنا، صادق سروري روز جمعه در جلسه شوراي هماهنگي با مواد مخدر مشگين شهر باتقدير از عوامل نيروي انتظامي در مبارزه بي امان با سوداگران مرگ گفت: در كنار بر خورد پليسي با قاچاقچيان مواد مخدر و مروجان مصرف اين بلاي خانمانسوز ، فرهنگ سازي و آگاهي بخشي به افراد جامعه در زمينه مضرات اعتياد از اولويت هاي ستاد مبارزه با مواد مخدر است.
وي نظارت و كنترل آرايشگاههاي زنانه و باشگاههاي ورزشي به ويژه باشگاههاي بدنسازي توسط اعضاي ستاد را ضروري دانست و افزود: مقابله با پديده شوم مواد مخدر نيازمند اهتمام همگاني است.
معاون فرماندار مشگين شهر نيز در اين جلسه گفت: حدود 30 نفر از معتادان سابقه دار توسط فرماندهي انتظامي و دادستاني شهرستان به كمپ ترك اعتياد معرفي شده اند و اخيرا با همكاري شهرداري و فرماندهي انتظامي گرمخانه ويژه معتادان بي جا و مكان در اين شهرستان داير شده است.
محمد تقي آهنگر در بخش ديگري از سخنان خود با انتقاد از دانشگاه علوم پزشكي استان به جهت تعلل در راه اندازي مركز دي آي سي اظهار كرد: هفت مركز متادون درماني در اين شهرستان فعاليت دارند.
وي افزود: 867 معتاد خود معرف تحت درمان اين مراكز قرار گرفته اند كه از اين تعداد 17نفر خانم هستند.
مشگين شهر با 155 هزار نفر در 85 كيلومتري شمال غربي اردبيل قرار دارد.
7117/6018/1352