۲ بهمن ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۰۸
کد خبر: 81930900
۰ نفر
برقراری منع آمد و شد در تونس

تهران – ایرنا – وزارت كشور تونس اعلام كرد كه به دنبال تشدید ناآرامی هاازجمعه منع رفت و آمد شبانه در این كشور اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت كشور تونس امروز(جمعه)دربیانیه ای اعلام كرد كه به دنبال چند روزاعتراض و ناآرامی عمومی برسرمساله بیكاری و وضعیت اقتصادی در این كشور، بین ساعات 8 بعداز ظهر تا 5 بامداد منع آمد و شد برقرار خواهد بود.
وزارت كشور تونس همچنین اعلام كرد كه دلیل این منع آمد و شد شبانه، جلوگیری از وارد شدن خسارات احتمالی بیشتر به اموال عمومی و خصوصی است.
«ولید الوقینی» سخنگوی وزارت كشور تونس امروز (جمعه) گفت كه ساختمان های پلیس در جنوب تونس هدف حمله قرار گرفت و نیروهای امنیتی و معترضان در چندین شهر این كشور با یكدیگر درگیر شدند.
وی اضافه كرد درحومه شهر تونس (پایتخت) نیز گروههایی از جوانان یك بانك را به آتش كشیدند و چندین فروشگاه و انبار را غارت كردند.
ادامه اعتراض و ناآرامی در تونس باعث شد كه «حبیب الصید» نخست وزیر تونس كه به فرانسه سفر كرده بود، سفر خود را نیمه كاره رها كرده و به كشورش بازگردد.
ناآرامی در تونس از روز یكشنبه و در شهر قصرین آغاز شد كه یك جوان تونسی بازمانده از استخدام دولتی در اقدامی اعتراض آمیز از یك دكل بالا رفت و دچار برق گرفتگی شد.
اعتراض به وضعیت كار و معیشت در تونس طی هفته ای كه گذشت به شهرهای تاله، فریانه، السبیبه، ماجل، قیروان سلیانه، سوسه، الفحص و تونس نیز كشیده شد. تاكنون یك پلیس در این ناآرامی ها كشته شده است.
خاورم**9156**1590

سرخط اخبار جهان