امام جمعه قزوين: بايد با تعهد و تخصص مشكلات كشور را رفع كنيم

قزوين - ايرنا - امام جمعه قزوين گفت: با پيروزي در برجام مشكلات كشور و از جمله بيكاري، تورم و ديگر تنگناها خود بخود مرتفع نمي شود، بلكه بايد با مديريت دلسوزانه توام با تعهد و تخصص و خوداتكايي، مشكلات را حل كنيم.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام والمسلمين عبدالكريم عابديني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته قزوين افزود: جمهوري اسلامي ايران از ظرفيت‌هاي مناسبي در بخش‌هاي مختلف برخوردار است و خوشبختانه در كشورمان سرمايه هاي طبيعي، معادن، مواد اوليه و سرمايه هاي اجتماعي و نيروهاي انساني زيادي در بخش هاي مختلف وجود دارد كه بايد براي بهبود شرايط اقتصادي و نيل به اهداف متعالي از بازي‌هاي سياسي و رفتارهاي غيراصولي دست برداشته و رفتارهاي مبتني بر ايمان و تلاش را تقويت به سمت تعهد صادقانه روي آوريم.
وي در ادامه به رويداد چهارم بهمن 1357 و محاصره فرودگاه مهرآباد توسط گارد اشاره كرد و گفت: در اين روز نيروهاي گارد كه نوكر استكبار و آمريكا بودند با تانك فرودگاه را بستند تا مانع ورود امام راحل به كشور شوند كه مردم در آن روز به تظاهرات و قيام عليه رژيم شاهنشاهي پرداختند و تعدادي نيز به شهادت رسيدند كه اين حركات مردمي لرزه بر اندام دشمن انداخت.
حجت الاسلام عابديني ادامه داد: در روز هفتم بهمن همان سال علماي بزرگ ايران نيز در مقابل دانشگاه تحصن كردند كه سرانجام با توجه به مقاومت هاي ملت فهيم ايران در روز 12 بهمن امام خميني (ره) به كشور بازگشتند.
وي اضافه كرد: در آن روزهاي پر التهاب دشمنان مي خواستند تا نور الهي را در اين كشور خاموش كنند كه عنايت خداوند به مردم تعلق گرفت و نتوانستند به اهداف خود برسند.
حجت الاسلام عابديني اضافه كرد: با پيروزي انقلاب اسلامي در 22 بهمن 57 و كوتاه شدن دست استكبار جهاني از كشور ايران اسلامي، آمريكا و اسراييل تصميم گرفتند تا جلوي پيشرفت جمهوري اسلامي را بگيرند و نگذارند فرهنگ ديني قدرتمند شده و به ساير نقاط جهان توسعه يابد.
امام جمعه قزوين تصريح كرد: همه ما مسئولان بايد تلاش كنيم كه تصميم هايمان در كشور در راستاي تحقق اراده الهي باشد و با دشمنان نظام و اسلام هميشه دشمن بوده و دوستي و دشمني هايمان بر اساس قرب الهي باشد.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين در پايان به برگزاري اجلاس سراسري نماز در استان و برپايي نمايشگاهي به همين منظور اشاره كرد و گفت: برپايي اين اجلاس يك گام جدي در راستاي تقويت تقوا و فريضه الهي نماز است و اميدواريم نتايج و بركات خوبي در حوزه دين و اخلاق داشته باشد.
7390/6128/8066