امام جمعه تبريز: همه اقشار بايد احترام نهادهاي قانوني را حفظ كنند

تبريز - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز با تاكيد بر اينكه رعايت مرّ قانون در همه حال ضروري است اظهار كرد: همه اقشار مردم بايد احترام نهادهاي قانوني را حفظ كنند.

آيت الله محسن مجتهد شبستري در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه تبريز با اشاره به اينكه گفتار و نوشتار تفرقه انگيز و ايجاد اختلاف زيبنده نيست افزود: شوراي نگهبان نقش نظارت استصوابي دارد و براين اساس براي اجراي مرّ قانون نبايد به اين شورا حمله كرد.
آيت الله مجتهد شبستري همچنين با اشاره به 27 دي ماه روز اجرايي شدن برجام و نامه رئيس جمهوري به رهبر معظم انقلاب و پاسخ ايشان، اظهار كرد: نامه كوتاه و پرمحتواي مقام معظم رهبري بيان نگراني و توصيه‌هاي ايشان است.
وي تاكيد كرد: بايد مراقبت شود طرف مقابل تعهدات خود را كامل انجام دهد چون دشمن عهد شكن است و اعتماد به اين دشمن شايسته نيست.
نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي گفت: مقاومت ملت بزرگ ايران در برابر تحريم‌هاي ظالمانه و تلاش دانشمندان هسته‌‌اي در پيشبرد اين صنعت مهم و كوشش خستگي ناپذير مذاكره‌كنندگان، سرانجام طرف‌هاي مقابل را كه برخي از آنان به دشمني با ملت ايران شهره‌ دارند، وادار به عقب‌نشيني و رفع بخشي از آن تحريم‌هاي زورگويانه كرد.
آيت الله مجتهد شبستري اظهار كرد: با برجام مشكلات اقتصادي مردم حل نمي شود راه حل اصلي عمل به اقتصاد مقاومتي است.
نماينده آذربايجان شرقي در مجلس خبرگان رهبري همچنين با انتقاد از واردات بي رويه به خصوص از كشورهاي چين و تركيه و برخي كشورهاي ديگر گفت: اقتصاد مقاومتي بايد به صورت عملي نه زباني در كشور اجرا شود.
آيت الله شبستري همچنين با اشاره به تائيد اقدامات ايران در مذاكرات هسته اي توسط آژانس انرژي اتمي، اظهار كرد: آژانس تائيد كرده كه ايران 11 تن اورانيوم غني شده را به روسيه منتقل كرده و 12 هزار سانتريفيوژ از كار افتاد و جاي رآكتور آب سنگين اراك كه براي توليد پلوتونيوم بود پر شده است.
وي با بيان اينكه آمريكا همان آمريكاي ريگان و بوش است، گفت: مردم و مسئولان مراقب نحوه اجراي برجام باشند تا دشمن از راه حيله و مكر وارد نشود و اگر ديدند كه طرف مقابل نقض عهد كرد ايران هم بايد مقابله به مثل كند.
آيت‌الله مجتهدشبستري همچنين گفت: همان روز نخست اجراي برجام آمريكا به بهانه موضوع موشكي ايران سخن از تحريم هاي جديد عليه ايران به ميان آورده كه بايد مراقب بود.
وي تاكيد كرد: ملت و دولت متفق‌القول هستند تا با توليد انبوه موشك‌هاي بالستيك در قالب برنامه دفاعي كشورمان به ياوه‌گويي‌ها دشمن پاسخ داده شود.
3093/6183/8066