رئیس دانشگاه ایلام: ترویج گفتمان انقلاب اسلامی نیازمند مشاركت دانشگاهیان است

ایلام - ایرنا - رئیس دانشگاه ایلام گفت: ترویج گفتمان انقلاب اسلامی نیازمند مشاركت فعال، خلاقانه و نوآورانه جامعه دانشگاهی است.

به گزارش ایرنا، محمد علی اكبری روز چهارشنبه در كمیته دانشگاهیان ستاد دهه فجر استان ایلام افزود: از جامعه دانشگاهی و فرهیخته استان انتظار می رود برنامه های دهه فجر را با رویكردهای جدید و بروز اجرا كنند و به این منظور تشكیل اتاق های فكر ضروری است.
وی با بیان اینكه دهه فجر یك نقطه عطف در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است زیرا مسیر حركت نظام به سمت دینداری و عقلانیت تغییر كرد، اظهار كرد: اكنون زمان آن است كه در خصوص مسیر حركت آینده كشور برنامه ریزی كنیم.
رئیس دانشگاه ایلام گفت: جامعه دانشگاهی استان از انسجام بسیار خوبی برخوردار است و می توان با مشاركت و هم افزایی مجموعه دانشگاهی استان برنامه های وزین و مناسبی به صورت مشترك در ایام دهه فجر برگزار كرد.
علی اكبری افزود: باید با مشاركت تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه های استان، برنامه مشترك و وزین جشن پیروزی انقلاب اسلامی كه در شان دهه فجر و دانشگاه های استان باشد، با حضور چهره های ملی و استانی برگزار شود.
رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینكه سهم استان ایلام از كاروان های دانشجویی راهیان نور متناسب با نقش این استان در هشت سال جنگ تحمیلی نیست، گفت: همه باید تلاش كنند همانگونه كه در بحث اربعین ایلام به دروازه عتبات عالیات تبدیل شده است، در زمینه راهیان نور نیز جایگاه استان تثبیت شود.
علی اكبری افزود: مردم این استان در هشت سال دفاع مقدس نقش بسیار برجسته ای داشتند و یادمان ها و مناطق عملیاتی بسیاری مانند كله قندی، شرهانی، چنگوله و میمك وجود دارد كه نباید به فراموشی سپرده شوند.
وی اظهار كرد: لازمه افزایش سهم استان از اردوهای راهیان نور این است كه مسوولان استان در زمینه فراهم كردن زیرساخت ها و زمینه های حضور راهیان نور در استان اهتمام داشته باشند.
سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام نیز در این نشست گفت: اجرای برنامه های دهه فجر باید از قالب سنتی و كلیشه ای خارج شده و وارد عرصه های رسانه های مجازی و صوتی تصویری شود.
حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا غیاثی افزود: دهه فجر شكرانه نعمت خداوند در اعطای انقلاب اسلامی و استقلال و آزادی به ملت ایران است و این شكرانه باید به گونه ای برگزار شود كه حق مطلب ادا شود.
شش هزار دانشجو در 82 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف كاردانی تا دكترا در دانشگاه ایلام تحصیل می كنند.
6032/6034

سرخط اخبار استان‌ها