آذربایجان غربی رتبه نخست كشور در زمینه مدارس عشایری را دارد

ارومیه- ایرنا- رئیس آموزش و پرورش مناطق كمتر توسعه یافته و عشایرآذربایجان غربی گفت: این استان با دارا بودن 575 مدرسه در مناطق عشایرنشین رتبه نخست كشور را در زمینه مدارس عشایری به خود اختصاص داده است.

علی اكبر صمیمی روز چهارشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشكلات آموزشی مدارس عشایری شهرستان سلماس با اشاره به اینكه هم اكنون 29 هزار و 339 دانش آموز عشایر در استان تحت پوشش آموزش و پرورش هستند، افزود: شهرستان خوی با 92 مدرسه و شش هزار و 775 دانش آموز بیشترین دانش آموز عشایری آذربایجان غربی را دارد.
وی با اعلام اینكه در سال تحصیلی جاری پوشش تحصیلی دانش آموزان كمتر توسعه یافته و عشایری استان به 99/5 درصد رسیده است، افزود: در سال تحصیلی جاری یك هزار و 586 كلاس درس برای دانش آموزان عشایری استان تشكیل شده است.
صمیمی تحت پوشش قرار دادن كودكان لازم التعلیم و افزایش پوشش تحصیلی در مناطق عشایری استان را از مهمترین اهداف آموزش و پرورش ذكر كرد و ادامه داد: ارتقای مهارت های حرفه ای معلمان با استفاده از تجارب بین المللی و شرایط بومی، استفاده از فناوری های نوین آموزشی مبتنی بر فناوری اطلاعات در مدارس عشایری از اهدافی است كه در این مناطق پیگیری می شود.
رئیس آموزش و پرورش مناطق كمتر توسعه یافته و عشایر استان همچنین از ساخت یك باب مدرسه دخترانه شبانه روزی 12 كلاسه در روستای چهریق سلماس خبر داد و افزود: برای احداث این فضای آموزشی 50 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: بسترسازی به منظور تحقق اهداف و برنامه های آموزشی متناسب با شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقلیمی مناطق عشایری، برنامه ریزی جهت برگزاری همایش ها و جشنواره ها در مناطق كمتر توسعه یافته و عشایری نیز از سایر اهدافی است كه در مناطق آموزشی عشایر استان برنامه ریزی شده و برای تحقق آنها تلاش می شود.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای 570 هزار دانش آموز است كه در 5500 مدرسه تحصیل می كنند.
7127/1905

سرخط اخبار استان‌ها