دیپلم افتخاری هیئت علمی هانوفر به وزیر علوم اعطا شد

تهران-ایرنا- دیپلم عضویت افتخاری هیئت علمی موسسه بین المللی علوم اعصاب هانوفر به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعطا شد.

به گزارش عصر یكشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت علوم، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به منظور فراهم ساختن مقدمات تأسیس «مركز تحقیقات بین المللی فن آوری های نوین پزشكی»، در رأس یك هیئت دانشگاهی وارد شهر هانوفر آلمان شد.
سفر محمد فرهادی و هیئت همراه در چارچوب تفاهم نامه همكاری دوجانبه كه در اكتبر سال گذشته بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و«موسسه بین المللی اعصاب هانوفر»آلمان به ریاست پروفسور مجید سمیعی برای تأسیس مركز تحقیقات بین المللی فن آوری های نوین پزشكی امضا شد، صورت می گیرد.
هدف از تأسیس «مركز تحقیقات بین المللی فناوری های نوین پزشكی» در ایران، ایجاد یك پژوهشكده تحقیق محور در رشته های مختلف علوم پایه است كه بتواند در حیطه علوم مختلف پزشكی زمینه پیشرفت و توسعه امكانات و خدمات تشخیصی، درمانی و توانبخشی را فراهم كند.
این مركز بر اساس الگوی مراكز بزرگ علمی بین المللی همچون انستیتوی پژوهشی
«ماكس پلانك» طراحی خواهد شد و هدف پنج ساله آن رقابت با دیگر مراكز بین المللی پیشرو در جهان در پروژه های بزرگ علمی و پژوهشی است.
دراین سفر هیئت وزارت علوم در یك نشست علمی با شركت روسا و اساتید برجسته برخی از دانشگاه های هانوفر حضور یافته و در رابطه با مسایل مختلف همكاری، به بحث و تبادل نظر پرداخت.
در این نشست دیپلم عضویت افتخاری هیئت علمی «موسسه بین المللی علوم اعصاب هانوفر» به محمد فرهادی اعطا شد.
همچنین در این سفر محمد فرهادی و هیئت همراه با اشتفان وایل و اولاف لیس نخست وزیر و وزیر علوم و اقتصاد ایالت «نیدرزاكسن» دیدار و در رابطه با زمینه های مختلف همكاری از جمله روابط علمی، فرهنگی و اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و ایالت «نیدرزاكسن» بحث و گفت وگو كردند.
در این دیدار نخست وزیر ایالت «نیدرزاكسن» اعلام كرد كه به زودی در رأس هیئتی از مدیران برخی از شركت های مهم این ایالت به ایران سفر خواهد كرد.
هدف از امضای تفاهم نامه همكاری دوجانبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و موسسه بین المللی اعصاب هانوفر آلمان، بسترسازی برای همكاری بین متخصصان ایرانی و خارجی ازجمله آلمان و تقویت و توسعه همكاری ها با هدف دسترسی و به كارگیری دانش فنی و روزآمد در اجرای طرح های فناوری، پژوهشی، مطالعاتی، توسعه و كاربردی و تربیت محققان صاحب نظر در عرصه بین المللی علوم پزشكی و زیستی است كه ازطریق تلفیق علوم مهندسی، طبیعی، ریاضی و فن آوری اطلاعاتی محقق خواهد شد.
در تفاهم نامه یادشده تاكید شده كه فعالیت های «مركز تحقیقات بین المللی فن آوری های نوین پزشكی» باید به گونه ای برنامه ریزی و جهت گیری شود كه 10 سال پس از تاسیس، این مركز تحقیقاتی بتواند صاحب نام در عرصه فناوری های زیست پزشكی در سطح بین المللی باشد.
فراهنگ**9187**1027