سومين خانه كوهنورد كشور در چهارمحال و بختياري ساخته مي شود

شهركرد- ايرنا- رئيس فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي كشور از ايجاد سومين خانه كوهنورد كشور در شهرستان كوهرنگ استان چهارمحال و بختياري خبرداد.

به گزارش ايرنا، رضا زارعي، روز شنبه در مجمع ساليانه هيأت كوهنوردي و صعودهاي ورزشي چهارمحال و بختياري در شهركرد اظهار داشت: تاكنون عمليات ساخت دو خانه كوهنورد در جبهه شمالي كوه دماوند و جبهه جنوبي كوه سبلان آغاز شده است.
وي ادامه كرد: پيشرفت فيزيكي عمليت اجرايي اين خانه هاي كوهنورد تا سال آينده از 50 درصد فراتر مي رود.
زارعي افزود: سومين خانه كوهنورد كشور در زردكوه بختياري در شهرستان كوهرنگ ايجاد مي شود.
وي تصريح كرد: طرح ساخت خانه هاي كوهنورد، پس از پنج سال بررسي در وزات ورزش و جوانان به تصويب رسيد.
رئيس فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي كشور برنامه ريزي براي ميزباني مسابقات جهاني سنگ نوردي، يخ نوردي و كوهنوردي را از مهمترين اولويت هاي اين فدراسيون دانست و اضافه كرد: به منظور توسعه اين ورزش، كارگروه ويژه اي با هدف استعداديابي و قهرمان پروري در بخش كوهنوردي و صعودهاي ورزشي نيز تشكيل شده است.
زارعي عنوان داشت: اكنون در رشته كوهنوردي و صعودهاي ورزشي 54 هزار نفر زيرپوشش خدمات بيمه اي قرار دارند و هر هفته به طور ميانگين يك ميليون و 200 هزار نفر از مردم كشور به دامنه ها و كوهستان ها مي روند.
وي بيان كرد: نصب ديواره هاي يخ نوردي، به ويژه در شهرستان كوهرنگ از توابع چهارمحال و بختياري جزو اولويت هاي فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي قرار دارد.
زارعي يادآور شد: فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي جمهوري اسلامي ايران، در سه سال آينده ميزباني چهار مسابقه جهاني سنگ نوردي، كوهنوردي و يخ نوردي را برعهده دارد.
رئيس هيأت كوهنوردي و صعودهاي ورزشي چهارمحال و بختياري نيز گفت: اين هيات در يك سال گذشته، دوره هاي آموزشي مختلفي را تشكيل داده و نسبت به آموزش 272 نفر اقدام كرده است.
فرهاد بهمني عنوان كرد: در اين مدت شش هزار نفر از دانش آموزان مدارس چهارمحال و بختياري به كوه هاي استان صعود كرده اند.
وي اظهار داشت: همكاري بيشتر ادارات كل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش در استان نقش مهمي در ارتقاء جايگاه ورزش كوهنوردي دارد.
بهمني تأكيد كرد: اكنون در رشته كوهنوردي و صعودهاي ورزشي چهارمحال و بختياري 730 نفر زيرپوشش خدمات بيمه اي قرار دارند.
وي افزود: اين در حاليست كه هر هفته به طور ميانگين بيش از شش هزار نفر در دامنه هاي و كوهستان هاي چهارمحال و بختياري حضور مي يابند.
به گزارش ايرنا، رئيس فدراسيون كوهنوردي و صعودهاي ورزشي كشور براي شركت در مجمع ساليانه هيات كوهنوردي و صعودهاي ورزشي چهارمحال و بختياري به شهركرد سفر كرده است.
7362/ 6014/