بازنشر خبردروغ از قول فرمانده ارتش پاكستان

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با شمارش معكوس برای اجرای برجام، یك رسانه صهیونیستی در همراهی آشكار با سیاست های ضد ایرانی برخی كشورهای منطقه، اخیرا با انتشار خبری جعلی، به زعم خود قصد داشت تحت نام روابط اسلام آباد - ریاض ، روابط دوستانه و تاریخی ایران و پاكستان را تحت الشعاع قرار دهد.

سایت خبری سی.بی.ان CBN با تحریف ناشیانه اظهارات اخیر فرمانده ارتش پاكستان، مطالب سخیفی را منتشر كرده و آن را به ژنرال راحیل شریف مرد شماره یك ارتش پاكستان نسبت داده است.
این رسانه گمنام صهیونیستی در همراهی با سیاست های رژیم آل سعود، مدعی شدكه فرمانده ارتش پاكستان تهدید كرده است اگر خطری از سوی ایران عربستان را تهدید كند، پاسخ قاطع به آن خواهد داد!
ژنرال راحیل شریف روز یكشنبه گذشته در دیدار محمد بن سلمان وزیر دفاع عربستان، مواضع سیاسی همیشگی ​پاكستان در قبال عربستان را بار دیگر مطرح كرد و گفت: پاكستان روابطی نزدیك و برادرانه با عربستان و دیگر كشورهای عضور شورای همكاری خلیج فارس دارد و اهمیت زیادی به امنیت این كشورها قائل است. روابط دفاعی پاكستان و عربستان در بالاترین سطح است و هرگونه تهدید علیه تمامیت ارضی عربستان، پاسخ قاطع پاكستان را به دنبال خواهد داشت.
این مواضع ​رسمی ومستمر است كه از سوی سران دولتی و نظامی پاكستان همیشه ​مطرح می شود.
در خبر رسمی منتشر شده از سوی روابط عمومی ارتش پاكستان و در خبر هیچ رسانه معتبر دیگر از اظهارات فرمانده ارتش پاكستان در این دیدار، هیچ اشاره ای به موضوع و نام ایران نشده است.
این درحالی است كه همین شیطنت رسانه ای، در داخل كشور نیز دست مایه برخی استفاده های خاص قرار گرفت كه می طلبید به خاطر منافع ملی، دست كم در چنین خبری ، صحت خبر و منبع آن مدنظر قرار می گرفت.
به هر روی ، این شیطنت ناكام رسانه صهیونیستی درحالی است كه در سال 2015 بیشترین هیات عالی سیاسی و اقتصادی میان پاكستان و ایران رد و بدل شد و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران سه بار(ركورد دار تعداد سفر وزیران خارجه كشورها به پاكستان در سال 2015) و علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی یك بار بنا به دعوت دولت پاكستان، به اسلام آباد سفر كردند و فرمانده ارتش پاكستان در یكی از سفرهای ظریف، دیدار فوق العاده مهمی با وی انجام داد.
ظریف در سفر فروردین ماه سال جاری به اسلام آباد و در بحبوحه فشار شدید عربستان بر پاكستان در ماجرای تشكیل ائتلاف برای حمله به یمن، با ژنرال راحیل شریف دیدار كردو مدتی پس از این سفر و دیدارهایی كه ظریف با عالی ترین مقامات دولتی و ارتش پاكستان انجام داد، قطعنامه پارلمان پاكستان درخصوص ضرورت عدم مداخله این كشور در حمله به یمن صادر شد.
در راستای روابط ریشه دار ایران و پاكستان به عنوان دو همسایه قدرتمند منطقه، سخنگوی وزارت امور خارجه پاكستان روز گذشته تاكید كرد: همواره اعلام كرده ایم كه ایران كشور دوست نزدیك و برادر ما است و پاكستان و ایران همكاری های خوبی در زمینه های فراوان دارند و علاقه مند به گسترش روابط هستند.
قاضی خلیل الله این مطلب را روز پنجشنبه در نشست خبری هفتگی خود و در واكنش به شیطنت برخی رسانه های صهیونیستی در تحریف سخنان فرمانده ارتش پاكستان مطرح كرد و افزود: پاكستان و ایران هر دو علاقه مند به گسترش روابط دو جانبه هستند و احساسات مردم پاكستان نسبت به برادران ایرانی خود كاملا روشن و شفاف است.
همچنین مهدی هنردوست سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در پاكستان، در روزهای اخیر دیدارهای مهمی با مقام های عالی این كشور از جمله ممنون حسین رئیس جمهوری، سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر در امور خارجی(وزیر امور خارجه) و طارق فاطمی دستیار ویژه نخست وزیر در امور خارجی، اعزاز احمد چودری قائم مقام وزارت امور خارجه داشت و امروز نیز با شاهد خاقان عباسی وزیر نفت و منابع طبیعی پاكستان دیدار و خبر خوش لغو بسیار قریب الوقوع تحریم ها را به وی ابلاغ كرد
​دراین گذر انتظار می رود بازنشر اخبار درداخل كشور با دقت و توجه بیشتری همراه باشد و جریان سازی رسانه های مخالف ومعاند نباید دست مایه نشر بی دلیل اخبار جعلی وهمسویی با جریان سازی خبری رسانه های صهیونیستی علیه منافع وامنیت ملی كشورمان شود.
آساق**1723**380

سرخط اخبار جهان