۲۵ دی ۱۳۹۴،‏ ۷:۲۸
کد خبر: 81921047
۰ نفر
وقوع 2 انفجار در چین 11 كشته برجا گذاشت

پكن - ایرنا - بر اثر وقوع دو انفجار مهیب در دو شهر چین 11 نفر كشته و دهها تن زخمی شدند.

به گزارش ایرنا، در یكی از این حوادث كه روز گذشته در كارخانه تولید مواد محترقه و آتش‌بازی رخ داد، 10 نفر جان خود را از دست دادند و تعداد قابل توجهی از كارگران آن دچار سوختگی شدید شدند.
هنوز دلیل بروز این حادثه كه ساعت 10 صبح همراه با انفجاری مهیب در منطقه «تونگ شو» در استان «هه نان» در جنوب پایتخت چین رخ داد، از سوی كارشناسان اعلام نشده است.
گفته می شود حال چند تن از مصدومان كه جراحات شدیدی به آنان وارد شده، وخیم است.
به نوشته شین هوا، خبرگزاری رسمی چین شدت این انفجار به حدی بود كه تمام فضای این كارخانه كه محیطی بالغ بر 1000 متر مربع را شامل می شد به طور كامل ویران و با خاك یكسان شده است.
خبر وقوع این انفجار در حالی بر خروجی رسانه های چینی قرار گرفته كه شب گذشته وقوع انفجاری دیگر در منطقه «شو هانگ» شهر «هانجوی» واقع در استان «جه جیانگ» ساكنین این منطقه را به وحشت انداخته است.
به نوشته رسانه های محلی، عامل اصلی وقوع انفجار در شهر «هانجو»، آتش سوزی در یك كامیون حمل گاز بود كه پس از ناكامی در اطفای حریق، به انفجاری مهیب منجر شده و خساراتی به بار آورده است.
به گفته منابع امدادی منطقه، این انفجار نیز جان یك نفر را گرفت و تعدادی هم مجروج برجا گذاشت.
وقوع انفجار در كارخانه های مختلف در كشور چین موضوع جدیدی نیست و اخبار مربوط به قربانی شدن شهروندان به دلیل عدم رعایت استانداردهای ایمنی و بی توجهی توسط كارفرمایان و مالكان كارخانه ها، هرازگاهی توسط رسانه های این كشور منتشر می شود.
در شدیدترین حادثه انفجار از این دست می توان به حادثه تابستان سالجاری شهر تیانجین در مجاورت پكن اشاره كرد كه شدت آن یك زمین لرزه 3 ریشتری را به ثبت رساند.
در این حادثه كه بر اثر نگهداری غیراستاندارد مواد شیمایی در دو انبار این شهر صورت گرفته بود، 114 كشته و نزدیك به 57 نفر ناپدید شدند.
آساق**231**1597

سرخط اخبار جهان