افزون بر 6 ميليون سهم در بازار بورس سيستان و بلوچستان معامله شد

زاهدان- ايرنا- مدير بورس منطقه اي سيستان و بلوچستان گفت: فعاليت هفته منتهي به امروز اين مجموعه اقتصادي داد و ستد 6 ميليون و 93 هزار و 747 سهم و حق تقدم به ارزش بيش از 12 ميليارد و 200 ميليون ريال از ميان 78 شركت بوده است.

به گزارش روز پنجشنبه تالار بورس منطقه اي سيستان و بلوچستان، سوگل هيراد اظهار داشت: 63 درصد از مجموع سهام معامله شده به خريد و 37 درصد به فروش اختصاص داشت.
وي تعداد كدهاي معامله شده جديد را 11 عدد ذكر كرد و گفت: بيشترين ارزش معاملات مربوط پتروشيمي جم به ارزش بيش از يك ميليارد و 600 ميليون ريال بوده است.
وي افزود: چهار شركت برتر اين هفته از لحاظ داد و ستد شامل پتروشيمي جم، بانك حكمت ايرانيان، بانك ملت و عمران و توسعه فارس بوده است.
بورس منطقه اي سيستان و بلوچستان بيست و دوم آذر 1383با هدف اشاعه هر چه بيشتر و بهتر فرهنگ سهامداري و افزايش سطح دسترسي مردم استان به بازار سرمايه با حضور مسوولان كشوري و استاني در زاهدان آغاز به كار كرد.
تالار بورس استان فعاليت خود را با چهار گروه كارگزاري آغاز كرده بود و هم اينك داراي يك تالار اختصاصي در شهر زاهدان است.
اين تالار كه مربوط به كارگزاري مفيد است، براي تسهيل دسترسي سهامداران و افزايش سهم معامله ايجاد شد و اين رخداد براي گسترس بازار سرمايه در زاهدان بسيار موثر است.
3042/6081