عناوين مهم مطبوعات آمريكا در روز چهارشنبه

نيويورك-ايرنا- آزادي تفنگداران آمريكايي و برخورد محترمانه و مسئولانه مقامات ايراني با آن ها ، نطق سالانه اوباما و واكنش هاي مثبت و منفي سياستمداران آمريكايي به سخنان او از عناوين مهم مطبوعات آمريكا در روز چهارشنبه بوده است.

خبر ازادي تفنگداران آمريكايي و برخورد محترمانه و انساني مقامات دولت ايران با آن ها مهمترين و برجسته ترين عنوان مطبوعات آمريكايي در روز چهارشنبه 13 ژانويه 2016 است.
شمار زيادي از نشريات آمريكايي با انتشار اين خبر و به نقل از تحليل گران و سياستمداران آمريكايي رفتار حرفه اي ، مسئولانه ومحترمانه مقامات ايراني با اين تفنگداران را ستوده و اين اقدام را ناشي از باز شدن كانال هاي ارتباطي ميان دو كشور و توافقنامه هسته اي ذكر كردند.
قدرداني وزيرخارجه آمريكا از مقامات ايراني و آزادي سريع آن ها و همچنين واكنش تحسين آميز نانسي پلوسي رهبر دموكرات هاي مجلس نمايندگان آمريكا نسبت به اين واقعه از ديگر اخبار مرتبط با اين مساله بوده است.
آخرين نطق سالانه اوباما و برخورد هاي مثبت و منفي سياستمداران آمريكايي با سخنان او ، عنوان مهم ديگر صفحه اول نشريات اين كشور را به خود اختصاص داده است.
شمار زيادي از جمهوريخواهان آمريكايي اوباما و وعده ها و ادعا هاي او در اين سخنراني را به باد انتقاد گرفتند و سخنان او را بي مايه وكسالت آور خواندند .
كشف بقاياي يك كشتي غرق شده در اواخر قرن هجدهم هنگام جستجو براي يافتن بقاياي هواپيماي مالزيايي كه نزديك به دوسال پيش در اين آب ها سرنگون شده بود ، كاهش بي سابقه بودجه خدمات اجتماعي آمريكا از اواسط سال جاري ميلادي و اثرات آن در زندگي مردم اين كشور و قطعنامه قريب الوقوع تحريم كره شمالي در شوراي امنيت سازمان ملل از جمله خبرهاي ديگري بود كه در نشريات روزچهار شنبه اين كشور به چشم مي خورد.
درخواست غرامت 58 ميليون دلاري بيوه يكي از قربانيان حادثه تروريستي شهر سن برناردينوي ايالت كاليفرنيا وهجوم بي سابقه مردم كشور هاي همسايه آمريكا به اين كشور به اميد بردن جايزه يك ميليارد و 500 ميليون دلاري يكي از بليت هاي بخت آزمايي آمريكايي از ديگر خبر مهم مطبوعات اين كشور بوده است.
اروپام-2-541

سرخط اخبار جهان