۲۳ دی ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۱۶
کد خبر: 81919060
۰ نفر
صندوق حمايت و تجاري سازي طرح هاي پژوهشي ايجاد مي شود

اصفهان – ايرنا - رييس جهاد دانشگاهي گفت: صندوق حمايت و تجاري سازي طرح هاي پژوهشي با همكاري مشترك معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و جهاد دانشگاهي ايجاد مي شود.

به گزارش ايرنا، حميد رضا طيبي روزچهارشنبه درجمع معاونين پژوهشي جهاد دانشگاهي استان اصفهان افزود: در اين صندوق معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و جهاد دانشگاهي در مجموع 200 ميليارد ريال سرمايه گذاري مي كنند.
وي گفت: معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري قول داده است در صورت تجاري شدن طرح ها از سهم خود گذشت كند.
رييس جهاد دانشگاهي اضافه كرد: همچنين با وزارت تجارت، صنعت و معدن و سازمان برنامه و بودجه، براي افزايش بودجه جهاد دانشگاهي رايزني هايي انجام شده است.
وي ادامه داد: قرار است هفت هزار ميليارد به بودجه پژوهش كشور اختصاص يابد و علاوه بر اين به صورت جداگانه نيز سازمان برنامه و بودجه اعتباري ويژه براي جهاد دانشگاهي در نظر گيرد.
طيبي گفت: قرار شده است مديريت دانش در حوزه هاي كلاني همچون نفت، فولاد و سيمان در اختيار جهاد دانشگاهي قرار گيرد.
وي تشكيل نهاد پژوهش و فناوري در زير مجموعه جهاد دانشگاهي را از ديگر ماموريت هاي جديد جهاد دانشگاهي عنوان كرد و افزود : هدف اين نهاد اشتغال زايي و توليد ثروت خواهد بود.
رييس جهاد دانشگاهي گفت: پنج مجتمع فناوري براي جهاد دانشگاهي در نظر گرفته شده است و قرار است فناوري ها و توليدات جهاد دانشگاهي با برند ويژه اي وارد بازار ملي و منطقه اي شود.
وي افزود: جهاد دانشگاهي حركت به سمت تجاري سازي دانش و فناوري در پيش گرفته است.
طيبي با اشاره به مراحل پاياني تنظيم برنامه سه ساله پنجم اين نهاد، خاطر نشان كرد: در اين برنامه، ماموريت هاي واحدهاي استاني و كشوري مشخص شده است.
وي همچنين با ابراز خرسندي از به سرانجام رسيدن پرونده هسته اي ايران، تاكيد كرد: بايد مراقب دوران پساتحريم بود كه در اين دوران شركت هاي خارجي بازار داخل را در دست نگيرند بلكه بايد سهم متناسبي داشته باشند و در آن انتقال فناوري هاي مختلف صورت گيرد.
چهل و پنجمين گردهمايي معاونين پژوهش و فناوري سازمان ها، پژوهشگاه ها، واحدها و پژوهشكده هاي جهاد دانشگاهي استان اصفهان به مدت دو روز در مجموعه ارديبهشت اصفهان با هدف توجيه برنامه ها و هماهنگي اين مجموعه ها برگزار مي شود.
7134/گ / 6022